AktüelGiresun

AFYON GİRESUN ŞEHİTLİĞİ’NDE TÖREN VAR…

Afyondaki “Giresun Şehitliği”inde mefdun bulunan Giresunlu şehitler, Giresun Federasyonu’nun girişimiyle bu yıldan itibaren kapsamlı biçimde anılacak.

Ağustosun son hafta sonuna çekilen etkinlikler; 30 Ağustos Cumartesi günü saat 17.00 de resmi törenle başlayacak. Şehitler; gece boyunca devam edecek etkinliklerle anlam ve önemine uygun biçimde anılacak. Konu ile ilgili geçtiğimiz günlerde Giresun Federasyonu’nun İstanbul’da yaptığı toplantıya katılan Giresunlu STK’lardan da birlik çağrısı çıktı. Anma programında yapılacak etkinlikler 

STK temsilcileri tarafından enine boyuna tartışıldı. İnsiyatif geliştirmesinden dolayı Federasyon Başkanı Hasan Turan’a teşekkür eden STK temsilcileri, Türkiye’nin her ilinden , her kesiminden ve Giresun’umuzun her ilçesinden en az birkaç otobüs Giresunluyu Afyon’a bekliyoruz dediler. Toplantıya katılan çok sayıda STK temsilcisi oluşan birliktelikten mutlu olduklarını söyledi.

Katılımlarından dolayı STK temsilcilerine teşekkür eden Başkan Hasan Turan, oluşan sinerjiden çok mutlu olduğunu söyledi. Turan” bizim insanımıza doğru olanı anlaşılır ve mantık çerçevesine uygun biçimde anlatır, olabilirlik potansiyelini izah eder, süreçleri enine boyuna tartışırsanız üstesinden gelemeyeceğiniz iş yoktur. Afyon’da yatan şehitlerimiz bunun en canlı örneğidir” dedi.

Giresunlu yiğitlerin şehit düştüğü Dedesivri tepesine şehitleri temsil eden bir logo kazıyacaklarını söyleyen Turan konuşmasını şöyle sürdürdü; “ Dedesivri dağının yöreye hakim yamacına hazırladığımız logoyu buraya gelen her bir Giresunluyla birlikte kazıyacağız. Herkes bir taş koyacak. 

İsteriz ki Giresun’dan gelecek olan hemşehrilerimiz gelirken sembolik de olsa buraya cebinde bir taşla gelsin ve logoda uygun yere kendi adına kendi eliyle yerleştirsin. Bu kendisi için unutamayacağı bir an, çocuklarına anlatacağı anlamlı bir hatıra olacaktır. Ayrıca bu, birlikteliğimizin ve duygulanımlarımızın istendiğinde nasıl da oluşabileceğini herkese gösterecektir” dedi.

Basının ilgisine de teşekkür eden Turan “Ulusal basının da ilgisini çeken çok yönlü bir çalışmamız var, konu ile ilgili haber yapmak isteyen ulusal basın temsilcileriyle görüşüyoruz, canlı yayın teklifleri alıyoruz. Sosyal medyada paylaştığımız her haberin teşekkür mesajlarıyla geri dönüşünü alıyoruz. 

Bütün bunlar bizim doğru şeyler yaptığımızı gösteriyor ve şevkimizi arttırıyor” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir