Giresun

AFET KONUTLARI BAŞLADI

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından yaptırılacak olan 108 afet konutun temeli törenle atıldı. 

Espiye’nin Adabük mahallesinde gerçekleştirilen törende İl Afet ve Acil Durum Acil Müdürlüğü tarafından yapılacak olan 108 adet afet konutunun temeli atıldı.

Törene, Vali Dursun Ali Şahin, Kamu Hastaneleri Birliği Sekreteri Dr. Beytullah Şahin, Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mustafa Karadere, İl Müftüsü Necati Akkuş, İl Afet Müdürü Halil Topatan, Espiye Kaymakamı Osman Bilgin, Espiye belediye Başkanı Erol Karadere, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Törende afet konutlarıyla ilgili bilgi veren İl Afet Müdürü Halil Topatan, Espiye, Yağlıdere, Tirebolu ve Güce ilçelerinde afetzedeler için 60, Bulancak’ın Kovanlık Beldesi’nde ise 48 olmak üzere 108 adet il genelinde afet konutlarının toplu temel atma töreni gerçekleştirildiğini söyledi. Espiye’nin güzel hizmetler alarak hızla geliştiğini belirten Vali Dursun Ali Şahin ise ilçeye yapılacak olan bin kişilik bölge cezaevinin müjdesini verdi. Vali Şahin “Bakanlıkta yaptığım görüşmeler neticesinde konuyla ilgili son noktayı koyduk. Cezaevinin bu yıl projesi çizilecek, 2016 yılının başında da hizmete girecek. İlçemizde yine kapalı spor salonunu hizmete gireceği gibi 120 kişilik yurt binası da yapılacaktır. Bugün temelini attığımız afet konutlarında da 60 aile ev sahibi olacaktır” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından kurdele kesilerek afet konutlarının ilk harcı döküldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir