Giresun

ADEM TATLI’NIN FETULLAH GÜLEN’LE POZU ÇIKTI

AKP'li milletvekillerinin Pensilvanya'ya giderek Fetullah Gülen'le görüştüklerini kanıtlayan fotoğraf ortaya çıktı. 2012 yılında çekilen fotoğafta, önceki dönem AKP Giresun Milletvekili Adem Tatlı da bulunuyor. 7 Haziran seçimlerinde milletvekili seçilen Tatlı, 1 Kasım'da aday gösterilmemişti. 

ak-partili-vekillerin-fetullah-gulen-le-pozu-cikti

PENSİLVANYA'YA BAŞKA KİMLER GİTTİ?

AKP Kayseri milletvekili İsmail Tamer, AKP Kayseri eski milletvekili Ahmet Öksüzkaya, AKP Adana milletvekili Fatoş Gürkan, AKP Trabzon milletvekili Safiye Seymenoğlu, AKP Grup Başkanvekili ve Aksaray milletvekili İlknur İnceöz, AKP Tokat milletvekili Dilek Yüksel, AKP Giresun milletvekili Adem Tatlı, AKP Siirt milletvekili Osman Ören, AK Parti Genel Başkan yardımcısı ve Bitlis milletvekili Vedat Demiröz, AK PayBurdur milletvekili  Bayram Özçelik, AKP Grup müdür yardımcısı Mustafa Özkan ve FETÖ'nün Ankara İl İmamı Oğuz Umucu'nun FETÖ lideri Fetullah Gülen ile Pensilvanya'da çekilen fotoğrafı internete düştü.
Konuyla ilgili görüşünü aldığımız AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, fotoğrafın 2012 yılında çekildiğini belirterek, "Ben gitmek istememiştim ama benim itiraz etme şansım kalmamıştı." dedi, Tamer, bu fotoğraf karesi ile algı oluşturulmaya çalışıldığını kendisinin FETÖ'ye karşı olduğunu söyledi.
Tamer açıklamasında şunları kaydetti:
O fotoğraf 2012 yılında Pensilvanya'da çekilmiş bir fotoğraftır. Partimizin 24. dönem milletvekilleri ile Geleneksel New York’ta Türk Günü Festivali için Parti genel merkezinin bilgisi dahilinde milletvekili arkadaşlarımızla ABD’ ye gittik. 
Program gereği bir gece New York’ta kaldık. Ertesi gün New Jersey'de sabah kahvaltısını bir Türk vatandaşımızın evinde yaptık. Aynı gün New Jersey’in yaklaşık 100 kilometre uzağında bulunan bir alışveriş merkezine gidip 3-4 saat orada kaldık. 
Alışveriş merkezinde işimiz bitince bir arkadaşımız 'Fetullah Hoca Efendi buraya 30 dakika mesafede gelmişken onu da ziyaret edelim' dedi. O şerefsize Hocaefendi denmez ama o gün öyle söylediği için bu ifadeyi kullanıyorum, bana ait bir ifade değil. Ben gitmek istemedim ama birlikte bulunduğum AK Parti Milletvekili arkadaşlarım Gülen’i ziyaret etmeye karar verince benim itiraz etme şansım kalmadı ve gittik.
Bu fotoğrafta bulunan arkadaşlarımızın bir kısmı hala milletvekili ve partimizin yönetimindedir.  
2012 yılında bir gezi esnasında çekilmiş ve herkesin bildiği bir fotoğrafla birileri algı oluşturmaya çalışıyor. Ben FETÖ’ye karşıyım, beni tanıyanlar bunu bilirler zaten."

FETÖ talimatıyla AKP Kayseri Milletvekilliği'nden istifa eden Ahmet Öksüzkaya ise halen yurtdışında firarda bulunuyor.

(Kaynak:Kayseri Olay)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir