Giresun

ADEM TATLI FETULLAH GÜLEN FOTOĞRAFINI SAVUNDU

Fetullah Gülen’i Pensilvanya’da ziyaret eden milletvekilleri içinde yer alan önceki dönem AKP Giresun Milletvekili Adem Tatlı, kendisinin FETÖ/PDY ile hiçbir bağlantısının olmadığını söyledi. Tatlı “Bizim milletimize, devletimize  kastetmiş bu hain yapıyla asla bir bağımız, ilişkimiz olamaz. Biz paralel yapıdan zengin olmuş hainler gibi havuzlu villalarda değil kirada oturuyoruz. Çocuklarımız, ailemiz, geçmişimiz her şeyimiz incelensin. Bu hain yapıyla bağımız çıkarsa her türlü cezaya razıyız” diyerek fotoğrafın ortaya çıkarılmasının ve suçlamaların kripto paralelci siyasetçileri kamufle etmek ve  hedef şaşırtmak için yapıldığını söyledi.

 Adem Tatlı açıklamasında, Giresun’a dönük de bir iddiaya yer verdi. Tatlı, “AK Partinin önde gelen siyasetçilerinin bu hainle fotoğraf neden paylaşılmıyor? Giresun ölçeğinde bu haberi kimlerin yaydığını ve onların kurduğu paralelci dernekleri de biliyoruz. Çünkü oyun başka” dedi.

Fotoğrafın  17-25 Aralık öncesinde çekildiğini ve parti grup yönetimi olarak görevlendirildiğini söyledi. Görüşmenin gizli kaçak şahsi bir görüşme veya bu hain terör grubuna destek babında bir ziyaret olmadığını söyleyen Tatlı, “Fetö Terör örgütü lideri olan Deccal ile ismimin anılması benim için kahır meselesidir” dedi.

Tatlı, isim vermeden AKP'li bazı eski bakanları da kastederek, ‘'Bu hainlere, daha yakın zamanda açık açık sahip çıkan bakanlık yapmış siyasetçilerin fotoğrafları neden yayınlanmıyor? Cumhurbaşkanımıza meydan okuyan açıklamalar yaparak FETÖ deccalına sahip çıkan AK Partinin önde gelen siyasetçilerinin bu hainle fotoğrafı neden paylaşılmıyor? ‘' diye sordu.

Adem Tatlı ziyaretin AKP Gurup Başkan Vekili Mahir Ünal ve Nurettin Canikli'nin bilgisi dahilinde gerçekleştirildiğini söyledi. 

‘İDAMA RAZIYIM’

Tatlı yaptığı yazılı açıklamada, fotoğrafın ortaya çıkarılmasının, kripto paralelci siyasetçileri kamufle etmek ve hedef şaşırtmak için yapıldığını savundu ve şöyle dedi: ‘'Milletvekili olduğumuz dönemde dershane tartışmalarının ortaya çıktığı bir ortamda partimiz tarafından grup yönetimi olarak gönderildik. Gizli ya da şahsi bir ziyaret değildir. Biz siyasetçiler terörist başı FETÖ ve yandaşlarının neler düşündüğünü, neler konuştuğunu da bilmek durumundayız. Gizli kapaklı bir ziyaret olsa fotoğraf çektirmez poz vermeyiz''

“AKP'NİN ÖNDE GELENLERİ”

Hayatımın herhangi bir evresinde bu hain terör örgütüyle bir bağım bulunursa idama bile razıyım. Kimin çocukları paralelin okulunda okuyor, kim paralelci dernekler kuruyor, kim paralelin haberleşme ağı bylock kullanıyor onları ortaya çıkarsınlar. Bu hainlere daha yakın zamanda açık açık sahip çıkan bakanlık yapmış siyasetçilerin fotoğrafları neden yayınlanmıyor? Cumhurbaşkanımıza meydan okuyan açıklamalar yaparak FETÖ deccalına sahip çıkan AK Parti’nin önde gelen siyasetçilerinin bu hainle fotoğrafı neden paylaşılmıyor? ”

Biz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile bu yola çıktık. Partimize milletimize, bayrağımıza liderimize layık olabilmek için çabaladık, elimizden geleni yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Bu hedef şaşırtmak için Amerika’dan Türkiye’ye sızdırılan fotoğraf üzerinden atılan iftiralar,  yapılan hakaret ve suçlamalarla ilgili yasal haklarımı kullanacağım. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi “At izi, it izine karışmıştır”. Allah Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ı, Devletimizi ve milletimizi korusun” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir