Giresun

ADD’den Giresun için ‘Tam Kapanma’ çağrısı

Atatürkçü Düşünce Derneği Giresun Şube Başkanı Oğuzcan Özdemir, vaka sayısı ve artış hızıyla  5 il arasında bulunan Giresun’da ‘tam kapanma’ çağrısı yaptı. Salgınla etkin bir mücadele yürütüldüğünü söylemenin mümkün olmadığını belirten Özdemir, göstermelik kısıtlamalarla, göstermelik denetimlerle, pandemi ile mücadele ediliyor algısı yaratılarak halkın sağlığının hiçe sayıldığını ve  kamuoyunun yanlış bilgilendirdiğini iddia etti. 

ADD Başkanı Özdemir açıklamasında, “Bizler demokratik kitle örgütleri olarak tam kapanma çağrısı yaparken, iktidar ve Sağlık Bakanlığı sınırlı ve etkin olmayan kısıtlamalarla salgınla mücadeleden uzak yöntemlerde ısrar ettiler. Pandeminin başlamasından sadece iki ay sonra hızla normalleşmeye geçip vaka sayıları yeniden tırmanışa geçince yine göstermelik bir takım kısıtlamalarla süreci yapboz tahtasına çeviren iktidar, pandeminin başından beri vatandaşlara evde kal derken kendileri il-ilçe kongrelerini kesintisiz olarak gerçekleştirip, salonları lebalep doldurarak o illerde vaka artışlarına neden olmuştur yine eğitim camiasının aşılanmadan yüzyüze eğitime başlamasının büyük sıkıntılar doğuracağını belirmemize rağmen uyarılara kulak tıkanmıştır ve gelinen durum ortadadır’. 

“CEREMESİNİ GİRESUNLULAR ÇEKİYOR”

İktidarı aşılama hızının düşüklüğü nedeniyle eleştiren Özdemir, “En başından beri söylüyoruz. Süreci yönetemiyorsunuz. Etkin olmayan ve bilimsellikten uzak göstermelik kısıtlamalarla pandemi ile mücadele ediliyor algısı yaratarak kamuoyunu yanıltıyorsunuz. Bugün salgının hala kontrol altına alınamamasının nedeni, iktidarın anlık kararlarla günü kurtarma derdinde olmasıdır. Büyük bir aymazlıkla ve gözümüzün içine baka baka aklımızla alay edercesine, kendilerinin hiçbir kısıtlamaya uymamasının ceremesini bütün bir halk çekiyor. Başından beri ifade ettiğimiz gibi tam kapanma ilan ederek ve bu kapanma sürecinde oluşacak tüm mağduriyetleri gidererek salgının önüne geçmek mümkün olacaktır” .Aksi halde vaka sayışarı ve ölümlerin önüne geçilemeyecektir. Yetkililer biran önce yerinde ve etkin kararlar alarak salgınla mücadele konusunda uyarılara kulak vermelidir”. dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir