GiresunManşet Üstü

ADD UĞUR MUMCU’YU ANDI

Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Ahmet Köksal, 21 yıl önce bugün katledilen Araştırmacı Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu için yazılı bir açıklama yaparak değerlendirmelerde bulundu.

Hala katliamlar olduğu iddiasında bulunan Köksal,  Gezi eylemleri sırasında meydana gelen olayları buna örnek göstererek, “Bu katliamlar, kimi zaman güvenliğimizi emanet ettiğimiz güvenlik güçlerinin hedef alarak ateş etmesiyle, kimi zaman da siyasal iktidara yandaşlığını kanıtlamak adına insanlık dışı davranışlar sergileyen “eli sopalılar”ın ve “palalılar”ın tekmeleriyle gerçekleşmiştir” dedi.

 

ADD Başkanı Avukat Ahmet Köksal, yaptığı yazılı açıklamada, Mumcu’nun katli sonrasında yaşanan gelişmeleri ve günümüzü değerlendirdi. Köksal açıklamasında, şunları söyledi:DSC_0219

…UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ…

        Demokrasi düşmanlarınca gerçekleştirilen bombalı saldırı sonucu yaşamını yitiren Cumhuriyet Aydını – Hukukçu – Gazeteci Uğur MUMCU’nun katledilişinin 21. yılında, bu topraklarda hâlâ katliamlar devam etmektedir.

        Aydınlık yarınlarımızın güvencesi olan gençlerimizin öncülüğünde başlayan, yurttaşın demokratik hakkını ortaya koyma dışında bir amaç gütmeyen, anayasal bir hak olan “gösteri yürüyüşü hakkı”nın somut bir yansıması olan ve değil ülke tarihinde dünya tarihinde onurlu yerini şimdiden alan “Gezi Direnişi” sırasında, bu kez aleni biçimde, gençlerimiz katledilmiştir.

        Bu katliamlar, kimi zaman güvenliğimizi emanet ettiğimiz güvenlik güçlerinin hedef alarak ateş etmesiyle, kimi zaman da siyasal iktidara yandaşlığını kanıtlamak adına insanlık dışı davranışlar sergileyen “eli sopalılar”ın ve “palalılar”ın tekmeleriyle gerçekleşmiştir.

        Mehmet Ayvalıtaş, Ali İsmail Korkmaz, Abdullah Can Cömert, Ethem Sarısülük, Ahmet Atakan, Medeni Yıldırım, tıpkı Uğur Mumcu, Muammer Aksoy, Bahriye Üçok, Ahmet Taner Kışlalı, Turan Dursun, Metin Göktepe, Necip Hablemitoğlu, Hrant Dink gibi faşizmin kıyımına uğramışlardır.

        Ekmek almak için evinden çıkan 14 yaşındaki Berkin Elvan da faşizmden nasibini almış ve 15. yaşına komada girmiştir.

        Evet; bu ülkede katliamlar hâlâ devam etmektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir