Giresun

ADD, CKD VE EĞİTİM-İŞ’TEN ARTVİN’E DESTEK VAR

Artvin  Cerattepe’de altın arama için maden açma ve çevre katliamına karşı Artvin halkının verdiği büyük mücadeleyi destek geldi. CDK Başkanı  Emine  ŞENEL, ADD Başkanı Gürsel EKMEKÇİ ve  EĞİTİM İŞ BAŞKANI Süleyman ÇELEBİOĞLU, yaptıkları ortak basın açıklamasında, şu görüşleri dile getirdiler: “Her türlü şiddet ve baskıya karşı başarı ile direnen Artvin halkı büyük bir destek kazanmış ve yılmadan mücadelesini sürdürmektedir.

Siyanür ile altın arama, yalnız yer üstünü değil, yer altını da tahrip etmekte sularımızı da yok etmektedir.

Bu bağımlı düzen, fındığımızı, Sekamızı, Fiskobirliğimizi elimizden alarak bölgemizi büyük sıkıntılar içine sokmuştur. Şimdi ise yer altını ve yer üstünü birlikte tahrip etmeye başlamıştır.

Cengiz Holding’in altın çıkarma girişimine karşı Milletimizin de büyük desteğini alan Artvin başarıya ulaşmıştır.  Başbakan, temsilciler ile görüştükten sonra hukuki süreç sonlanana kadar maden işletmesinin durdurulacağını açıkladı. Hukuki süreç ile sorun çözülmez ise mücadele devam etmelidir. Bu mücadele milletimizden çok büyük bir destek almıştır.

Giresun’un Dereli İlçesi Yavuzkemal  Beldesi’nde de siyanür ile altın arama girişimi vardır. Büyük bir doğa katliamı ve sularımız dahil her şeyi zehirleyecek bu girişime şiddetle karşı çıkıyoruz.

Doğamız bize her şeyden daha fazla gereklidir. Doğanın zarar gördüğü, tahrip edildiği durumda yaşamımız tehlikeye girecektir”.

       

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir