Giresun

AÇILIM SÜRECİNDE GİRESUN’A AÇILMIŞLAR…

Giresun'da PKK/KCK/YDG-H terör örgütüne yönelik olarak yapılan operasyonda, 25 kişi gözaltına alındı.  Terör örgütlerinin Giresun'daki faaliyetlerine yönelik olarak bu sabah Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla,Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinde soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında, mahkemeden alınan kararlar doğrultusunda, bir kısım şüpheliler hakkında belirli sürelerle iletişimin dinlenilmesi, kayda alınması ve sinyal bilgilerinin değerlendirilmesinin ardından operasyon yapıldı.

Konuyla ilgili olarak Cumhuriyet Savcılığı Medya İletişim Bürosundan şu açıklama yapıldı. "Giresun'da bulunan 25 şüpheli, Batman'da bulunan 1 şüpheli olmak üzere toplam 26 şüpheli hakkında Cumhuriyet Başsavcılığımızca, 3713 sayılı terörle mücadele kanununa muhalefet, silahlı örgüt kurmak/yönetmek/üye olmak, terör örgütü propagandası yapmak, 6136 sayılı Kanuna muhalefet ve diğer atılı suçlardan CMK'nun 91'nci maddesi gereğince gözaltına alınmaları kararı verilmiş, soruşturma kapsamında Giresun Sulh Ceza Mahkemesinden alınan karar ile Giresun Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 11.03.2016 tarihinde ( bugün) şüphelilere ait 10 ayrı adreste eş zamanlı olarak arama yapılmış olup aramada elde edilen delillere el konulmuştur".

Şüpheli şahısların kimlik bilgileri konusunda bilgi verilmezken, soruşturmanın halen devam ettiğini ve gelişmeler hakkında daha sonra bilgi verileceği belirtildi.
       
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir