Giresun

ABDULKADİR EROĞLU: “GİRESUN’DA DURUM DAHA DA KÖTÜ”

İYİ Parti il Başkanı Abdulkadir Eroğlu, Koronavirüs salgının artık kontrolden çıktığını belirterek, buna Ak Parti’nin kongrelerinin neden olduğunu iddia etti.
Yazılı açıklamayla değerlendirmelerde bulunan Eroğlu, “ Şehrimizde durum daha da kötüdür. Biz de bir kongre yetmedi, kadın kongresi yaptılar. O da yetmedi gençlik kongresi yaptılar. Komşu illerden kongreye seyirci taşıdılar. İlin idarecileri de kongreye seyirci oldular. Sonra da çıktılar Gazi caddesinde HES kodu denetlediler” dedi.
“HASTANELERDE YER VE SIRA YOK”
Başkan Eroğlu, şunları söyledi: “Halen salgının kontrol altında olmadığının farkında olan idarecilerimiz yok. Spor müsabakalarından görüntü ve paylaşım yapılıp insanlara kötü örnek olunmaktadır. Hiç olmazsa fotoğraf paylaşılmamalıdır. Sosyal medyada Norveç başbakanının 10 yerine 12 kişi ile doğum günü kutlaması yaptığı için ceza yazıldığını okuduk. Toplum önderleri örnek olmak zorundadır.
2 genç sağlıkçı arkadaşımız şehit oldu. Bir sürü tanıdığımız insanları kaybettik. Nice değerli insanların cenazesine bile katılamadık. Hastanelerde sıra ve yer yok. Göğüs hastanesi 3 doktorla hizmet vermekte ve gelen sıra bulamamaktadır. Bu hasta sıra bulamayan insanlara ne olacağı ne yapması gerektiği de söylenmemektedir.
Sağlık bakanının dediği hiçbir bilgi doğru çıkmadı. 2021 ocakta 40 milyon aşı gelecekti. Aşı ortada yok. Sırbistan aşı turizmi yapmakta, güney Amerika ülkeleri adı sanı duyulmayanlar bile alman Biontek aşısından temin ettiler ama sahibi Türk olan Biontech aşısından ülkemiz temin edememiştir. Yerli aşıdan ise hiç umut yoktur. İnsanlarda şevk ve çalışma azmi bırakmadılar”.
“TAM KAPANMA ŞART”
“Esnaf artık ayakta duramaz hale geldi. Her hafta her gün icra ilanları yer almaktadır” diyen Abdulkadir Eroğlu, “Ramazan ayı da dikkate alınarak, turizm sezonu öncesi salgını kontrol altına almak için mutlak surette 15 günlük tam kapanma yapılmalı ve bu süreçte esnafın her türlü gideri karşılanarak tedbir alınmalıdır. Bilim kurulunun önerilerine tam olarak uyulmalıdır. Bir senedir zaten kapalı olan esnafın zararı karşılanıp ramazanda tam kapanma yapılmalı ve hiç olmazsa yaz sezonunda olsun insanlar ve esnafın kendisine gelmesi sağlanmalıdır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir