AktüelGiresun

ABDULKADİR EROĞLU, DEMİRYOLU İÇİN GÜZERGAH ÖNERDİ

İYİ Parti Giresun İl Başkanı Abdulkadir Eroğlu, Erzincan-Gümüşhane-Trabzon Hızlı Tren projesinin güzergâh etüt çalışmalarının seneye tamamlanacağını ve ardından inşaatın başlayacağını hatırlatarak, güzergaha Tirebolu’nun da eklenmesini istedi.
Yazılı bir açıklama yapan Eroğlu, güzergah için önerilerde bulundu. Henüz etütün yapılmadığını hatırlatan başkan Eroğlu,şunları söyledi: “Erzincan- Semederesi yoluyla çamoluk ve Gümüşhane güzergahı kullanılarak, Kürtün ayrımından Tirebolu limanına bağlanması, ve Trabzon bağlantısı sağlanmalıdır. Etüd bitmediğine göre hem Trabzon limanına hem de Tirebolu limanına bağlanması Hattın verimliliği açısından elzemdir. Hem de Giresun ve Gümüşhanenin de iki ilçesi de istifade edecektir. Gümüşhane ilinin Şiran ve Kelkit ilçeleri ile Giresunun en mahrumiyet ilçesi olan Çamoluk da demiryolu hizmetinden yararlanacaktır.
Muhtemelen demiryolu Çamoluk ilçemize ve ilimize çok şey katacak. 2 tane baraj gölü ve yenice şelaleri turizme açılacak. Baraj göllerinde her türlü su aktiviteleri yapılabilecektir. Yine Şiran ilçemiz ve tomara şelalesi de turizmin hizmetine sunulmuş olacaktır.
Öte yandan Çamoluk güzergahı maliyeti, süreyi ve uzunluğu da düşürecek ve daha kısa zamanda ve daha az maliyetle inşaa edilmesini sağlayacaktır. Refahiyeden Çamoluk Şiran Gümüşhane güzergahı 155 km, ama refahiyeden Erzincan Gümüşhane Güzergahı 180 km dir. Zaman olarak da çamoluk güzergahı dere içi olduğu için daha düz ve kısadır”

Bir yorum

  1. Bunu proje olarak sundunuzmu devlete merak ettim Giresunlu millet vekilleri ve bakanlar bu konuya el atsın isterim bu projeyi getirin Giresun’a inşaallah Giresun milleti Akp oy veriyorlar bunları düsünün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir