Giresun

ABDULKADİR EROĞLU: “ANDIMIZI APO İSTEMEDİ, AKP KALDIRDI”

İYİ PARTİ, BİNASINA ANDIMIZI ASTI...

İYİ Parti Giresun il başkanı Abdulkadir Eroğlu, okunması yasaklanan Andımızla ilgili kararın AKP-PKK ekseninde yürütülen çözüm sürecinin bir ürünü olduğunu söyledi.

“TÜRK DÜŞMANLIĞI AKP VE PKK’NIN ORTAK PAYDASI”
Eroğlu yaptığı yazılı açıklamada, “Andımızın kaldırılması bebek katili narko-terör örgütü başı Öcalan’ın talebiydi. Türk düşmanlığı PKK ve AKP’nin ortak paydası olduğu için, sözde barış süreci denilen kepaze süreçte kaldırıldı” dedi.. AKP’nin daha önce de görüntü kirliliği yaratıyor diye “Ne Mutlu Türküm Diyene” levhalarını kaldırtıldığını hatırlatan Başkan Eroğlu, şunları söyledi: “O dönemde, İmralı’daki bebek katili ile, PKK’nın Avrupa Baronları ile Oslo ve Londra’da İngilizlerin hakemliğinde görüşüyor, PKK Narko-Terör örgütünü, Türk Devletinin seviyesine çıkarıyordu Andımızın kaldırılması bebek katili narko-terör örgütü başı Öcalan’ın talebiydi. Türk düşmanlığı PKK ve AKP’nin ortak paydası olduğu için, sözde barış süreci denilen kepaze süreçte kaldırıldı.
Danıştay 8. Dairesi, 2018 yılında Milli Andımızı kaldıran Milli Eğitim Bakanlığı yönetmeliğini iptal etmişti. AKP tabii ki, karara itiraz etti ve 12 Mart 2021 Cuma günü, Danıştay Dava Daireleri Kurulu, OY ÇOKLUĞU ile AKP’nin itirazını kabul etti. Böylelikle okullarımızda MİLLİ ANDIMIZIN okunması, iptal edilmiş oldu. 2013 yılında dava konusu olan andımız, 8 sene Danıştay’daki çoğunluk AKP’li olması beklenerek kararın iptal olması sağlandı. Halbuki dosya üzerinden görüşülecek dava sene bile olmadan biterdi. Kasti olarak bekletilerek kararın iptal olmasını sağladılar”.

“SİYASAL İSLAMCILAR TÜRKLÜKTEN ANLAMAZ. ANDIMIZI GERİ GETİRECEĞİZ

Eroğlu, ““Türk’üm doğruyum” diye başlayan andımız aslında NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE ifadesinin tekamül eden halidir. Türklüğü sadece bir etnisite gören, onun milletleşme sürecini ve siyasal kimlik boyutunu idrak edememiş siyasal İslamcılığın bunu anlamasını beklemiyoruz. Andımız tüm okullarda tekrar okutulacak, bayrak şiiri ders kitaplarına tekrar konacak. Yeniden getireceğiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir