Aktüel

ABD’DE GİRESUN GECESİ

Amerika Birleşik Devletleri’nin, New Jersey eyaletinde gerçekleştirilen geleneksel Giresunlular gecesi muhteşem geçti. 

 Bu yıl altıncısı gerçekleştirilen   Geleneksel Giresunlular, tanışma ve Dayanışma Gecesinde çok sayıda Giresunlu ve Giresun dostları unutamayacakları kadar güzel  bir gece yaşadılar.

Vali Hasan Karahan, gecede yaptığı konuşmada; Yurt dışında yaşayan Türkler ’in birlik ve beraberlik içerisinde olmasının önemine işaret ederek “Türkiye güçlü olunca gurbette bulunan hemşerilerimizde güçlü oluyor. Bizlerin kapısı herkese açık. Bizler valilik olarak  gurbetçi vatandaşlarımıza yatırım konusunda yardımcı olmaya hazırız. Giresunlu hemşerilerimizin bizlere burada gösterdiği ev sahipliği ve bizlere gösterdikleri destekleri için teşekkür ediyorum” dedi.

“Ortak paydamız Giresunlu olmak ve bu bilinçle memleketimizden binlerce kilometre uzakta olmamıza rağmen ilimizin adını yaşatmaktır” diyen Dernek Başkanı Cevdet Özdemir de “Amerika’daki Türk toplumuna gücümüzü ve arzumuzu gösterdik  ancak bunlar yeterli değil. Bunun içinde gücümüzü ve imkanlarımızı, birlikteliğimizi birleştirerek daha büyük projelere imza atmalıyız. Kendi gelecek nesillerimiz için güzel şeyler yapmalıyız.” dedi.

Konuşmanın ardından Türk Amerika Giresunlular Derneği Başkanı Cevdet Özdemir tarafından Vali Hasan Karahan ile Kaymakamlar Osman Bilgin ve Osman Aydoğan’a  plaket takdim edildi.

Gece boyunca konuklar  Elifce, Adem Kodalak, Gamze Ordulu, Vahit Akar ve  Bülent Çakaroğlu ile coştular.. 

Geceye Vali Hasan Karahan, Espiye Kaymakamı Osman Bilge, Yağlıdere Kaymakamı Osman Aydoğan, Konsolos Serhat Akkoç, (MHP Giresun Belediye Başkan Adayı Orhan Erzurum, Dünya Türkler Federasyonu Başkanı Ata Erim, Prof. Ali Fuat Yılmaz,çok sayıda işadamı, Dernek Başkanı ve temsilcileri katıldılar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir