Aktüel

80 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın destek ve himayelerinde, 81 İlde eş zamanlı olarak yapılan “Milli Ağaçlandırma Günü” etkinliği Giresun’da da gerçekleştirildi.
Giresun Erimez-Kulakkaya Yayla Yolu Aytepe Sapağındaki etkinlikle birlikte 33 noktada 30 Hektar alanda 80 Bin adet fidan toprakla buluşturuldu.
Giresun Valisi Enver Ünlü, gün nedeniyle yaptığı değerlendirmede, ekonomik, ekolojik ve sosyal açıdan büyük öneme sahip olan ormanlarımızı korumak, sürdürülebilir şekilde yönetmek ve gelecek nesillerimiz için vatanımızı daha sağlıklı ve yaşanabilir kılmak amacıyla bu etkinliklerin gerçekleştirildiğini söyledi.
Ünlü, 2021 yılı sonuna kadar Giresun genelinde 2 milyon 105 bin adet fidanı toprakla buluşturmayı hedeflediklerini belirterek “Ağaç sevgisini bir seferberlik haline dönüştüren, fidan dikimini Millet meselesi olarak gören, geleceğe nefes olan herkese gönülden teşekkür ediyoruz” dedi.
Törene; Vali Enver Ünlü, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Nuh Köroğlu, Vali Yardımcıları Mehmet Fikret Çavuş ve Davut Sinanoğlu, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Muhammet Sevinç, İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay, Orman Bölge Müdürü Ahmet Güneş, Belediye Başkan Yardımcısı Osman Öden, daire amirleri, kamu kurum ve kuruluşları, odalar ve borsalar, öğrenciler, izci grupları ve sivil toplum gönüllüleri ile vatandaşlar katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir