Aktüel

65 YAŞ ÜSTÜ YETER ARTIK DİYOR!

65 yaş ve üstü yaş gurubundaki vatandaşlar pandemi sürecinde salgının tüm yükünün kendilerini yüklendiği iddiasıyla tepki için pencere ve balkonlardan tencere, tava düdük ve ıslıklarla seslerini duyuracaklar.

Sosyal medya üzerinden örgütlenen ve kampanya başlatan 65 yaş üstündekiler, yaptıkları açıklamada “Neredeyse bir yıl oldu, biz salgına önlem alın dedikçe, siz 65 yaş üstü diyorsunuz. Salgının tüm yükünü bizim üzerimize yıktınız. 8 milyon insanın hayatla bağlarını koparıp ev hapsine tıktınız.
Eşit vatandaşlık ve insan haklarımız çiğneniyor; salgının nedeni gibi gösteriliyoruz; sağlığımız ve onurumuzla oynanıyor. Mücrim, işe yaramaz, yük ve külfet muamelesi görmekteyiz. Sadece yalnız değil, bazılarımız aç da kaldı; ruh sağlığımızı, sosyal melekelerimizi yitirdik; haksızlığın böylesinden nefesimiz kesildi.
NEFES ALAMIYORUZ!” dediler.
İktidara seslenilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Toplum sağlığı için kurallara en fazla biz uyduk; en fazla takibe, en gereksiz izinlere, en yüksek cezalara biz reva görüldük. Uğradığımız ayrımcılık ve eşitsizlik artık nefesimizi kesti. 65 yaş üzeri insanların yönettiği bir ülkede, hiçbir bilimsel veriye dayanmadan, dünyanın hiçbir yerinde uygulanmayan metotlarla yaşayan ölüler haline getirildik.
Kongreler, oteller, eğlence yerleri, AVM’ler “lebalep” dolu, bizler ayakaltında dolaşması yasak köleler mi olduk?
YETER ARTIK!

Bizler, sizin sağa sola iteklediğiniz “saygı değer büyükleriniz,” değil, bu ülkenin eşit ve reşit vatandaşlarıyız. Biz artık susmayacağız.
GEREĞİNİ YAPINIZ!

65 Yaş Üzeri Hak Arıyor Sosyal Medya İnisiyatifi

Değerli arkadaşlar, yaş ayrımcılığına karşı olan; genç, yaşlı, çocuk tüm duyarlı insanları bu eylemi desteklemeye çağıralım. Balkon ve pencerelerimizden beyaz bayraklar sarkıtarak eşitlik talebimizi dile getirelim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir