AktüelSpor

SPORDA GİRESUN RÜZGARI…TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDULAR

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları kapsamındaki Floor Curling Türkiye Şampiyonası 1-2 Nisan 2022 tarihinde Eskişehir’de Yenikent Şehit Anıl Gül Spor Salonunda yapıldı.

Yıldız Kız, Erkek Karma olarak takımların karşılaştığı şampiyonaya iİlimiz Espiye Şehit Cengiz Sarıbaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üç takımla katıldı. Şampiyonada çekişmeli geçen müsabakalar soncu Genç Erkek takımımız zorlu rakiplerini yenerek Türkiye Şampiyonu oldu. Şampiyonada Kız takımımız Türkiye 3.sü olurken, Karma takımımız da Türkiye 4.sü oldu. Bu başarılarıyla takımlarımız, Eskişehir’deki şampiyonada adeta Giresun rüzgarı estirdi.SPORDA GİRESUN RÜZGARI...TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDULAR

İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, Espiye Şehit Cengiz Sarıbaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin elde ettiği başarıdan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, bu spor branşında ilimizi en iyi şekilde temsil etme gayretinde olan öğrencilerimizi, öğretmenlerini ve okul yöneticilerini tebrik ederek, bundan sonra da başarılarının devamını diledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir