GiresunUlusal

6.SOLUNUM ZİRVESİ SONA ERDİ

Sürekli Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Derneği(SEBAD) tarafından gerçekleştirilen 6.Solunum Zirvesi sona erdi.

11-15 Haziran 2014 tarihleri arasında Giresun Kulakkaya Yaylası'nda yapılan zirveye, Türkiye'nin çeşitli illerindeki üniversite ve özel sağlık kuruluşlarında görev yapan alanlarında başarılı bilim insanları, akademisyenler katıldı.  Katılımcılar, 60'ın üzerinde konu başlığını sunumları eşliğinde tartışarak son bilimsel gelişmeler değerlendirildiler.

 

 

DSC_9082

 Bunlardan birisi de Giresun Üniversitesi Ömer Hekim Tıp Fakültesi'nde görev yapan Yar.Doç. Dr. Erdal Seren'in patenti kendisine ait olan Nazal Ses Analizi Sistemi oldu. Önümüzdeki günlerde ayrıntıları kamuoyuna duyurulacak olan Seren'in bu buluşunun tüm dünyada geniş ilgi uyandırması bekleniyor.

DSC_9097

Solunum Zirvesi'nin Onursal Başkanlığını yapan Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, son gün kapanış oturumuna katılarak SEBAD Başkanı  Prof. Dr. Cemal Cingi'ye teşekkür plaketi takdim etti.

Attar,  burada yaptığı konuşmada, "derneğinizin bu önemli toplantı için Giresun'u seçmesi bizleri onurlandırdı Sizleri Giresun'da görmekten mutluyuz. Üniversitemiz, pek çok alanda olduğu gibi, Giresun'da Sempozyum ve Kongre Turizmi'nin gelişmesine de öncülük ediyor. İlin ekonomisine bu yolla da katkı sunuyor.

DSC_9108

 

 

 

Başka zamanlarda bu tür toplantıları tekrarlamanızı bekliyoruz. Buradaki konuların bilim dünyasına ciddi katkılar sunacağı muhakkak. Bizler de üniversite olarak çabalarınıza destek olacağız" dedi. Cingi ise Attar'a ve üniversite yönetimine konukseverliklerinden dolayı teşek etti.

Konuklar son gün Rektör Attar'ın da katılımıyla Yavuzkemal yaylası ve Karagöl Dağları ve krater göller bölgesine gezi düzenlediler. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir