Köşe yazıları

563189…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'FETÖ'cü Bakanlar var' açıklamasından sonra Yardımcısı Bülent Tezcan da TBMM'de, Anayasa’nın 6. Maddesinin görüşmelerinde şok bir iddiada bulundu.

Tezcan, MİT kayıtlarında AKP genel Başkan yardımcılarından birinin 563189 sayılı dosyada FETÖCÜ diye kaydı bulunduğunu açıkladı.

İsim de verse iyiydi, ama nedense söylemedi.

Ama demek ki biliyorlar. Bilmese söylemezdiler…

 

Acaba kim O MİT kayıtlarına kadar giren FETÖ'cü AKP yöneticisi?..

Bunu merak ettiğimiz kadar diğer 563188 dosyayı da merak ediyoruz.

 

MİT'in kayıtlarındaki isimlerin tümü eminim ki, Sayın Cumhurbaşkanının da elinde… Ülkenin huzuru, bekası ve siyasi süreci aleyhine çevirmemek için belki de bekliyor.

Şimdilik korunan bu 'kripto FETÖ'cüler', önümüzdeki günlerde, bulundukları işlerden el çektirilecek ve isimleri yargıya verilecektir, verilmelidir.

Eninde sonunda bu yapılacaktır. Buna inanmak istiyorum.

 

Düşünsenize 563189 hain-kahpe, mesleklerini saymayayım hukuk, ekonomi, akademiden güvenliğe kadar devletin kurum ve kuruluşlarını yönetiyor, siyasette etkin ve yetkin konumdalar. Kaygı verici bir durum. Tam bir kuşatma…

Bu kuşatma kalkmadan da samimi FETÖ'ye karşı mücadele edenlere huzur yok.

 

3 bin 721 hakim ve savcı, 4 bin 821 Silahlı Kuvvetler mensubu, bin 922 Jandarma, 32 Sahil Güvenlik, 20 bin 277 Emniyet mensubu, 63 bin 636 kamu görevlisi olmak üzere (görevlerine sonradan iade edilen 474 personel hariç) görevine son verilenlerin sayısı toplam 93 bin 935'e ulaştı. Sözleşmelilerle birlikte bu sayı 120 bini geçiyor.

Bunların örgütsel bağları ve ilişkileri yargı süreçleriyle ortaya çıkacaktır.

 

Ama bir kere daha yazıyorum: Kriptocuları, ortaya çıkmış FETÖ'cülerden daha tehlikeli. Uyuyan yılanlar gibiler…Asıl onlar hak ettikleri yere tıkılmalıdırlar. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir