EğitimGiresun

REKTÖR PROF. DR. YILMAZ CAN, YENİ GELİŞMELERİ AÇIKLADI

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yılmaz Can, Tıp Fakültesi morfoloji binasının toplam 59 milyon TL. ödenek tahsisi ile yatırım programına alındığını, bu yıl için 7.5 milyon TL. gönderileceğini belirterek, “Çok yakında morfoloji binasının ihalesi yapılacak. Ayrıca yeni Eğitim Araştırma Hastanesi için talep ettiğimiz personel ve cihazların şu ana kadar yüzde 90’ı karşılandı” dedi.
Yazılı bir açıklamayla bilgi veren Can, Güre Yerleşkesi içinde inşası tamamlanan Spor Bilimleri Fakültesi’ne ulaşım sağlamak amacıyla 6.5 milyon TL. kamulaştırma ödeneği verildiğini, 2020 yılı başında YÖK tarafından verilen (30) öğretim üyesi kadrosuna ek olarak (23) ilave kadro daha alındığını söyledi.
Diş Hekimliği Fakültesi İçin Gayretler Sürüyor
Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yılmaz Can, 2021-2022 öğretim yılında Diş Hekimliği Fakültesi’ne öğrenci alabilmek için gerekli tüm hazırlıkların devam ettiğini belirterek; öğrenci talebi için YÖK nezdinde aranan tüm şartları yerine getirip, , ilk planda (30) öğrenci talep edeceklerini söyledi. Rektör Can, bir yandan da Fakülte’nin fiziki mekan ile araç-gereç ihtiyaçlarını süratle tamamlamaya çalıştıklarını ifade etti.
Diş Hekimliği Fakültesi’nin şimdilik Nizamiye Yerleşkesinde bulunan binada faaliyete başlamasını planladıklarını aktaran Rektör Prof.Dr. Yılmaz Can, bu yerleşkenin yeni döneme hazır hale getirilmesi için de vakit geçirmeden çalışmalara başladıklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir