AktüelGiresun

GİRESUN BELEDİYE KONSERVATUVARI HALK OYUNLARI EKİBİ GÖSTERİ YAPTI

Giresun Belediye Konservatuvarı Halk Oyunları ekibi şehrimizi Trabzon Akçaabat ve Bayburt’ta temsil ederek yöresel oyunlarımızı tanıttı.

İlimizi temsilen Trabzon ve Bayburt’ta hareket eden halk oyunları ekibini Başkan Aytekin Şenlikoğlu Atatürk Meydanı’ndan yolcu ederek festivallerde başarılar diledi.

Giresun Belediyesi Konservatuvarı Halk Oyunları ekibi Akçaabat ve Bayburt’ta düzenlenen geleneksel festivallere katıldı. 18-21 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen 29. Uluslararası Akçaabat Müzik ve Halk Oyunları festivalinde yeteneklerini sergileyen Halk Oyunları ekibi, ardından Bayburt’a hareket ederek Dede Korkut 25. Uluslararası Kültür Sanat Şölenine katıldı.

Her iki festivalde de oynadıkları halk oyunları gösterileri ile dikkatleri üzerlerine çeken ekibimiz, festivale katılanlar tarafından büyük takdir ve beğeni topladı.

Sergiledikleri performansla hem Akçaabatlı hem de Bayburtlu sanatseverler tarafından alkış alan Halk Oyunları ekibi festivalin bitmesinin ardından şehrimize dönüş yapacak. Halk Oyunları ekibiyle birlikte eğitmenler Özlem Gök Altay, Murat Göçmen ve Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü Koordinatörü Süleyman Şahin’de festivallere katıldı.

Bilindiği gibi, belediye bünyesinde faaliyet gösteren tiyatro ve konservatuvar ekibi yaklaşık iki bin sanatseverin yetenekleri sergilemesi ve geliştirmesi adına ücretsiz eğitim veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir