GiresunKültür - Sanat

GİRESUN TİYATRO GÜNLERİ BAŞLADI

Giresun Belediye Şehir Tiyatrosu tarafından Aksu Festivali bünyesinde bu yıl 22. Düzenlenen Fevzi Bayazıtoğlu Tiyatro Günleri, cumartesi günü yapılan kortej yürüyüşü ile başladı. Tepebaşı Debboy Mevkiinde toplanan tiyatro topluluklarına mensup oyuncular, tiyatro severler, taşıdıkları pankart ve dövizlerle 15 gün devam edecek tiyatro günlerine halkı davet ettiler.

kapakkkkkk

Korteje katılan Belediye Başkan Vekili Mustafa Saraydemir yaptığı konuşmada; “ 39. Uluslar arası Giresun Aksu Festivali içinde yer alan 22. Fevzi Bayazıtoğlu Tiyatro Günlerini başlatmış bulunuyoruz. 15 gün devam edecek tiyatro günlerine sanatseverleri bekliyoruz. Her akşam bir birinden güzel oyunlar sizler için sahnelenecek” dedi.

Debboy’dan başlayan tiyatro topluluklarının kortej yürüyüşü Atatürk Meydanı’nda sona erdi. 22. Fevzi Bayazıtoğlu Tiyarto Günlerinde 1 Mayıs Pazar günü Ordu Tiyatro İnsan Topluluğu ” Kedi ile Palyaço “ isimli çocuk oyununu saat 14:00 te sahneleyecek. Aynı Akşam Giresun Belediye Şehir Tiyatrosu saat 20:00 de “ Yangın Yerinde Orkideler “ isimli oyunu sahneye koyacak. 2 Mayıs Pazartesi saat 20:00 ‘ de Giresun Kayıp Oyuncular Tiyatro Topluluğu, “ Devr-i İnsan “adlı oyunu ile Giresunlu sanatseverlerle olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir