Giresun

19 MAYIS’I KUTLUYORUZ

19 Mayıs Atatürk´ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı 96. yıl kutlamaları ve Gençlik Haftası tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı. 

Atatürk Meydanında saat 10.00´da başlayan tören, Atatürk Anıtına çelenk sunumu, saygı duruşu ile İstiklal Marşının okunmasının ardından sonra halk oyunları gösterisiyle devam etti.

Törende  bir konuşma yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeki Atlı şunları kaydetti;  “Sevgili gençler; Sizlere armağan edilmiş böylesi bir günde tekrar vurgulamak istiyorum ki; Sizler bu günün ışığı, yarının güneşisiniz… Sizler günümüz Türkiye’sinin yarınlara bakan umudu, gücü ve en büyük değerisiniz. Bunun farkında olun! Kendinizin ve yapabileceklerinizin farkında olun! Gelecek ideallerinizi bu günden belirlemiş olmalısınız ki hayatın farklı esintileri sizi belirsizliğe savurmasın. Amaçlarınızı belirleyin ve o amaçlar için göstereceğiniz çabanın neticesinden tereddüt etmeyin. Bütün bunları gerçekleştirmek için ihtiyacınız olan gücü, ecdadımızın sizlere bıraktığı ruhta ve DNA’mıza kadar işlenmiş güruhta bulabilirsiniz. Bu yolda bizlerin desteği de daima sizlerle olacaktır. Unutmayın! Sizler sadece yarınlarımız değil, bu günün de en kıymetli değeri ve ortaklarısınız. “

Atatürk meydanından deppoy mevkiine kadar düzenlenen Gençlik Yürüyüşü ile devam eden törene Atapark’ta düzenlenen diğer etkinliklerle devam edildi.

Bazı yarışmalarda dereceye girenlere de ödülleri Vali Hasan Karahan, Garnizon J. Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, Belediye Başkanı Kerim Aksu, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit tarafından verildi.2015-486-10Kutlamalara; Garnizon J. Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, Belediye Başkanı Kerim Aksu, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, Vali Yardımcıları Cahit Karatepe, Sercan Yılmaz,  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeki Atlı ile daire müdürleri, siyasi parti il temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Daha sonra Vali Yardımcısı Cahit Karatepe, Sercan Yılmaz ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeki Atlı öğrencilerle birlikte gençlik pastasını kestiler.

Etkinlikler yüzme yarışmaları karate, güreş, tekvando, bilek güreşi bisiklet, boks, müsabakaları ile satranç yarışmalarıyla devam etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir