Aktüel

20. ÖMER HEKİM SÜNNET ETKİNLİĞİ BAŞLADI

DSC_2499

HAYIRSEVER İŞADAMI SANAYİCİ ÖNER HEKİM',İN KATKILARIYLA GERÇEKLEŞEN ETKİNLİKTE,1 AY SÜRESİNCE 150 DOLAYINDA ÇOCUK, SÜNNET ETTİRİLECEK 

Piraziz Kaymakamlığı ve Piraziz Belediyesi'nin organizasyonunda, Hekim Holding Yönetim Kurulu Başkanı Öner Hekim’in katkılarıyla gerçekleşen 20.Ömer Hekim Sünnet Etkinliği başladıEtkinlik kapsamında 1 ay süresince Piraziz-Bulancak ve Gülyalı yöresinden kaymakamlığa müracaatta bulunan 150 dolayında ailenin çocuğu sünnet ettirilecek.DSC_2523

Sünnet etkinliğinin başlangıç töreni Piraziz Ömer Hekim Sağlık Ocağı bahçesinde her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

DSC_2508

Ömer Hekim'in biyografisinin okunması ile başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Piraziz Kaymakamı Hüseyin Çam, etkinliğe katkıda bulunan Öner Hekim'e teşekkür etti. Çam, "değerli hemşerimiz Öner bey, elindeki fırsatı, imkanı ihtiyaç sahipleri ile paylaşarak onların sevinçlerine ortak oluyor. Yaptığımız bütün sosyal projelerimizde yanımızda oluyor. Allah ona çok versin, çünkü verdikçe, imkanı fazla olunca daha çok hayır yapmayı nasip ediyor. " 20. düzenlediğimiz geleneksel etkinliğimizde yavrularımız sünnet olurken, bu mutluluğu yaşarken, inanıyorum ki rahmetli yavrumuz Ömer Hekim de aynı mutluluğu yaşamaktadır" diye konuştu.   sünnetin toplumsal hayatımızda önemli bir yer tuttuğunu ve sağlık açısından da önemli olduğuna vurgu yapan Kaymakam Çam," Sünnet sağlıklı toplum oluşrurmada en büyük etkendir. Devletimizin cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı olan 2023 hedeflerine, 2071 hedeflerine ulaşabilmesi için sağlıklı gençlere, sağlıklı topluma ihtiyaç vardır. Aslında bugün burada yapılan tören de buna hizmet etmektedir" dedi.

DSC_2512

Vali Vekili Fethi Yorulmaz ise; " Bu hayra imza atan Hekim ailesini, yaptıkları nedeniyle gönlümüzde yad ediyor, takdir ediyoruz. Giresun'a ne mutlu ki bir Hekim ailesi çıkmış. Çok daha fazlaları çıksın. Küçük iller daha çok hayırseverlere ihtiyaç duyuyor. Benim ilim Bolu'da üniversite kuran İzzet Baysal var. Burada da Öner bey var. İnşallah kendileri hayırlarına bundan sonra da devam eder. Ebediyete intikal eden yavrumuza da Allahtan rahmet diliyorum" şeklinde konuştu.

DSC_2535

Sünnet etkinliği dua, toplu fotoğraf çekimi ile sürdü.Ardından da  protokolün sünnet olacak çocuklara Öner Hekim'in armağanı olan nazarlıkların takmalarıyla sona erdi.

DSC_2515
Etkinlikte ayrıca Ömer Hekim hayratına yemek takdimi de yapıldı. DSC_2559

Törene Vali Vekili Fethi Yorulmaz, Giresun Belediye Başkanı Vekili Orhan Kurt, Piraziz Kaymakamı Hüseyin Çam, Piraziz Belediye Başkanı Cefer Mavi, Giresun Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mahir Kadakal, İl Genel Meclisi Üyesi Köksal Özdemir, Ak Parti İlçe Başkanı Hüseyin Aydın,  CHP Bulancak İlçe Başkanı Fatma Karaibrahim Canik, İl Sağlık Müdürü Cengiz Cindemir, il ve ilçe protokolü ile bazı siyasi parti ve STK temsilcileri katıldı.

              HABERİN VİDEOSU::1 

               HABERİN 2.VİDEOSU:

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir