Giresun

Hayat Boyu Eğitim ve Kişisel Gelişim Derneği (HEGEM) Başkanı Yrd. Doç. Dr. Rahman Çakır, dernek bünyesinde "Bilişim Mobil Yazılım Trendi" projesi kapsamında mobil yazılım eğitimleri verileceğini açıkladı. 
Çakır, projenin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı-Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı Türkiye'de Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması Operasyonu hibe programı kapsamında yürütüldüğünü söyledi.
Rahman Çakır, düzenlediği basın toplantısında, "Bugün dünyada kısa bir geçmişe sahip olan Twitter ve Whatsapp'ın değerleri çok fazla. Bu durum mobil yazılımın ne kadar önemli bir noktada yer aldığının göstergesidir" dedi.
HEGEM Başkan Yardımcısı Kamil Aktaş ise proje hakkında şunları söyledi: "Proje kapsamında Android ve IOS için yazılım hazırlayacağız. Bu işletim sistemleriyle ilgili eğitimler vereceğiz. Eğitimler sonucunda seçilecek 10 kişi mobil yazılım geliştiricilerinin tecrübelerinden istifade etmek yenilikleri görmek için teknik geziye katılacak. Teknik gezi Almanya'da mobil yazılım alanında faaliyet gösteren firmayı da ziyaret edecek. Daha sonra mobil programlama eğitimi alan eğitimcilerden oluşan gruplar mobil programlama modülü hazırlayacak. Proje sonunda Android ve IOS programlamaya ilişkin 2 modül hazırlanmış olacaktır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir