AktüelGiresun

BU ARAÇLAR 50 BİN YAŞLI VE ENGELLİ TAŞIDI

Gazi Caddesi’nin araç trafiğine kapatılması nedeniyle Aralık 2013 tarihinde hizmete giren yaşlı ve engelli araçları, 8 ayda yaklaşık 50 bin yolcu taşıdı.

Belediye Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışan 2 adet yaşlı ve engelli araçları günde 80 sefer gerçekleştiriyor.  Haftanın 5 günü sabah 09:00- 17:00, cumartesi günü saat 11:00- 16:00 arasında sefer yapan araçlar 3 kişi taşıyabiliyor. Günlük ortalama 80 sefer yapan ve 250 dolayında yolcu taşıyan araçlar 8 ayda 50 binin üzerinde vatandaşımıza hizmet vermiş oldu.

Atatürk Meydanı-Belediye önünden aldığı yolcuları Gazi Caddesi üzerinden Tepebaşı-Debboy mevkiine kadar çıkaran araçlar, yine buradan aldıkları yolcuları Atatürk Meydanı'na getiriyor.

Belediye Sosyal İşler Müdürlüğü yetkilileri, araçların; yaşlılar, engelliler, hamileler ve hastalar için kullanıldığını ve ücretsiz hizmet verdiğini ifade ettiler. Araçtan yararlanan vatandaşlar ise, Gazi Caddesi’nin Giresun'un en güzel yeri haline geldiğini, Atatürk Meydanı'nın buluşma noktası olduğunu belirterek, aldıkları hizmetten çok memnun olduklarını ifade ettiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir