Giresun

Point Otelde Şebinkarahisarlılar Vakfının düzenlediği geceye davetli olarak katılan Giresun Valimiz Sayın Hasan Karahasan Bey, Dursun Özbek Bey, Giresun ve Çamoluk Sivil toplum kuruluşları başkanları gecenin sonunda birlikte Giresun'da yapılmakta olan OR-Gİ Havaalanı’nın Karadeniz Bölgesi’ne katkısını değerlendirirken, Dursun Özbek Bey Beni sohbetlerine davet etti.
Yakın bir tarihte Otomotiv bayiliği konusunda araştırma yapmak üzere Giresun'a gitmiştim. Trabzon'a Uçakla, sonra da kara yolu ile bir buçuk saatte Giresun'a ulaştım. Yolculuk süresinde Karadeniz sahilini bir kez daha görme imkanım oldu. Giresun'un Orta Anadolu Bölgesi’nde bulunan Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar ilçelerine uçakla Sivas ve Erzincan üzerinden, kara yolu ile de Bolu Kastamonu ve Amasya üzerinden ulaşım sağlanıyor.
1100 km.

Kara yolu ile ulaşım oldukça yorucu bir süreç.
Toplantıda Dursun Özbek; Ülkemizde turizm yatırımları ile POİNT markasını yaratmış önemli bir bilim adamı. Valimizden bir ricada bulundu. Efendim Bizlere arsa tahsis olunursa otel yatırımları yapmamız kolaylaşır, bu hususta yardımcı olunması halinde Giresun'da otel yatırımları yapabileceklerini ifade ettiler. 
Dursun Özbek Bey, bu düşüncesini dile getirmesinin en önemli kaynağı tabiatıyla Giresun'da yapılmakta olan OR-Gİ HAVAALANI. Ben de, arsa tahsisinde biraz büyük olması halinde ''Otel ve de Opel bayiliği'' birlikte çok da güzel olur diye espride bulundum.
Sayın Valimizin düşüncelerimize hassasiyet göstermesinin heyecanı ile “efendim bizlerde bu yatırımlara ortak oluruz” dedim. 
Ancak Giresun'a yapılmakta olan OR-Gİ havaalanının yanında EĞRİBEL TÜNELİ mutlaka yapılması gerektiğini ÇAMOLUK dernekleri başkanı vurguladı. İstanbul'da yaşayan hemşerilerimizin Boşalan orta Anadolu'ya tekrar dönmelerini bu yollarla sağlanması fevkalade önemli.
Bu itibarla, Bölge insanımızın Kelkit vadisinde yaşamlarını devam ettirmeleri, diğer taraftan da bölgenin kalkınmasında etkili olacağı görülmektedir. 
Orta Anadolu'nun Eğribel Tüneli ile Karadeniz'e bağlanması beraberinde ticaret turizmi yaratacağı gibi eğitim ve sağlık turizminin de gelişeceği muhakkaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir