GiresunSağlık

Daha önce bölgede ilk kez yapılan çok sayıda ameliyatlara imza atan  Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Merkezi, başarı grafiğini yükseltiyor. Hastane, yine bir ilke daha imza attı. Üniversitede daha önce Trabzon’da ameliyat olarak tedavi gören Şükran Tüysüz isimli hastaya,  Kolon (Kalın bağırsak) ameliyatı yapıldı.  5.5 saat süren ameliyat başarılı bir şekilde sonuçlandırıldı.

Giresun Üniversitesi’nden yapılan açıklamaya göre; ameliyat sonrası hastanın durumunun iyi olduğu ve bir süre tedaviden sonra taburcu edileceği belirtildi.

Hastanede, 11 aydır Trabzon’da Onkoloji tedavisi gören Avni Yılmaz isimli bir başka hastaya da ameliyatla kalıcı beslenme desteği yapıldı.

aa1478a929

HASTA YAKINLARININ BU DUASI YETER: "BAŞKA İLLERE GİTMİYORUZ. ALLAH HASTANEYİ GİRESUN'A KAZANDIRANLARDAN RAZI OLSUN"

Ameliyat olan hastaları ziyaret eden GRÜ Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar,  hastalar ve hasta yakınlarıyla görüşerek, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Hasta yakınları ise; Attar ve hastane çalışanlarına teşekkür ettiler ve Giresun’da Tıp Fakültesinde tedavi imkanı bulmaktan memnun olduklarını  belirterek “Önceden gerek Trabzon’a gerekse başka illere gitmek zorunda kalıyorduk ve çok sıkıntılar yaşıyorduk. Allah doktorlarımızdan ve hastanemizi Giresun’a kazandıranlardan razı olsun diye konuştular”.

Rektör Attar, ayrıca ameliyatı gerçekleştiren Genel Cerrahi Uzmanı Yrd. Do. Dr. Uğur Kesici ve Anestezi ekibi Prof. Dr. Alparslan Apan, Doç. Dr. Özgür Apan ve Yrd. Doç Dr. Sevgi Kesici’yi de kutladı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir