Giresun

10 YILDIR DEVREDİLMEYEN YAN YOL AKP’Lİ BAŞKAN GELİNCE BELEDİYENİN OLDU

Giresun Belediye Meclisi olağanüstü toplandı. Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu başkanlığında yapılan toplantıda, 5 madde görüşülüp kabul edilirken, aciliyet bekleyen kararlarla ilgili meclis onayı alındı.

Başkan Şenlikoğlu, toplantı öncesinde yaptığı konuşmada,  Kerim Aksu döneminde gündemde olan Avrupa Birliği’nin, Entegre Su Projeleri ile Hibe Programı IPA projesinin tamamlanamadığını belirterek, meclisten onay almak istediklerini söyledi.

Başkan Şenlikoğlu şunları söyledi: “İPA projesi geçtiğimiz dönemde karayolları geçiş izinleri sebebiyle bitmesi gereken süre içerisinde bitirilememiş ve tıkanmış hale gelmişti. Bakanlığımız ve Karayolları ile yaptığımız görüşmeler neticesinde 14 Km’lik iç yolun belediyemize devri konusunda anlaşmış bulunuyoruz. Karayolları Bölge Müdürlüğü iç yol hattının belediyemize devrini kabullenmiş durumda. Biz bu yolun devrini karayollarımızdan talep ettik. Bu yolun bize bir takım yükü ve avantajları olacak. Ancak ben bu yolun belediyeye ait olması gerektiğini düşünüyorum. Yaptığımız görüşmeler sonucu bu projeyi inceleyip Giresun’umuza kazandıracağız.’’ diye konuştu.

Oylama sonucunda bütün meclis üyeleri karara olumlu cevap verdi ve oy birliği ile madde meclisten geçti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir