Giresun

1 MAYIS MESAJLARI…

VALİ, BAŞKAN VE REKTÖR''DEN 1 MAYIS MESAJI30.04.201314

Giresun Valisi Dursun Ali Şahin ve Belediye Başkanı Kerim Aksu, "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü" dolayısıyla mesaj yayımladı.


Vali Şahin, mesajında, şunları söyledi:"Bizler, emeğin ve alın terinin kutsal sayıldığı, adaletli paylaşım, dayanışma ve güç birliğinin esas alındığı bir kültür ve medeniyetin mensuplarıyız. 


"Son yıllarda ülkemizde her alanda olduğu gibi çalışma hayatında da önemli pozitif gelişmeler olmuştur. Emeğe ve çalışan haklarına saygının ve sosyal diyaloğun gelişmesi, demokratik kültürümüzün de gelişmesine katkı sağlayacaktır. Emeğin ve alın terinin kutsallığını yansıtan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün özüne ve anlamına uygun olarak bir bayram havasında, bir şenlik ortamında kutlanarak çalışma barışını güçlendirmesini, toplumda dostluk ve dayanışmayı artırmasını, birlik ve beraberliği pekiştirmesini temenni ediyorum."kerim_aksu_giresunspor_camia
Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu da yayımladığı mesajında, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün demokrasi kültürünün zirveye çıktığı bir bayram olmasının yanı sıra, tüm emekçilerin, demokratik hak ve özgürlükleri için verdikleri mücadelenin simgesi olduğunu belirtti.


Aksu, "Biz Giresun Belediyesi olarak imkanlarımız doğrultusunda taşeron çalışanlarımıza önemli katkılar ve yaptığımız Toplu İş Sözleşmeleri ile de işçi memur ayrımı gözetmeksizin daha iyi bir yaşama kavuşabilmeleri için olanaklar sağlamaya çalıştık. Her zaman emekçinin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Ben bu duygu ve düşüncelerle herkese işsizliğin sorun olmadığı bir yaşam temenni ediyor, kentimizin ve ülkemizin tüm emekçilerinin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyorum" dedi.

12_06

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar ise; "Alın teri ve emeğe saygının sembolü olan 1 Mayıs, aynı zamanda t

abiattaki uyanışın, yani baharın gelişinin kutlandığı bir gündür" sözleriyle 1 Mayısı değerlendird.

Attar, şunları söyledi: "Ülkelerin gelişmelerini sürdürebilmesinin ön koşulu, çalışma hayatında barışın mutlaka tesis edilmesidir. Bu bağlamda çalışma barışının sağlanması, iş gücünün toplumsal bir değer olarak algılanması ve emeğe saygı gösterilmesi ekonomik büyümeyi ve sosyal kalkınmayı sağlayacaktır.

Türk toplumunda 1 Mayıs’ın, geleneksel olarak, baharın gelişini kutlama olarak algılandığını ve bu algılamaya bağlı olarak, mesire yerlerinde kutlandığını da bu vesileyle hatırlamak gerekir. 1 Mayıs'ın resmen tatil ve bayram olarak kabul edilmesinin, çalışanlarımızın ve ailelerinin, bu geleneksel algılamayı sürdürmelerine aracılık edeceği inancındayız.Bu bayramın barış, huzur ve birliğimize katkıda bulunacağına olan inancımı belirterek; Giresun Üniversitesi olarak tüm çalışanlarımızın ve çalışanların “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı” nı en içten dileklerimle kutluyorum.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir