logo

reklam

ZEYTİNLİK’E TASARIM PROJESİ UYGULANIYOR

Giresun İl Özel İdaresi ve Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı ortaklığı ile finanse edilen “Zeytinlik Mevkii Sokak Sağlıklaştırma Ve Kentsel Tasarım Projesi Uygulaması işi” ihale edildi.İhale, Yıldız Sarayı Harem Yapıları, Dolmabahçe Camisi ve Beyazıt Devlet Kütüphanesi gibi önemli projelere imza atan Rena İnş. San. ve Tic. Ltd. Şirketi uhdesinde kaldı.

Giresun Valisi Hasan Karahan,  firmayla işe ait sözleşmeyi imzaladı.

iKarahan ile Rena İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Mataracı arasında imzalanan sözleşme ile birlikte başlayan uygulama işinin 18 ayda tamamlanması hedefleniyor.

İş bitiminde Zeytinliközgün dokusuna yeniden kavuşacak,  turizm değeri haline getirilerek “Kale-Zeytinlik-Ada” sacayağında yoğunlaşan Giresun kültür turizminin bir ayağı daha tamamlanmış olacak.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Vali Karahan, Giresun’da ilk defa bu büyüklükte bir restorasyon uygulaması işinin başlatılmış olduğunu, ileriki etaplarda uygulama işinin genişletilerek devam ettirileceğini ve işin tamamlanmasından itibaren Giresun’un eski çehresine yeniden kavuşacağını ifade ederek projenin ilimiz için hayırlı olmasını diledi. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?