AktüelUlusal

ZEYTİNLİĞE ZEYTİN DİKİLDİ

Giresun Zeytinlik Semtini ve Evlerini Koruma Derneği ile Bursa'da Kurulan Giresunlular Federasyonu bugün Zeytinlik Mahallesine, Giresun Valisi Hasan Karahan'ın da katıldığı törenle zeytin fidanı dikti. Gemlik’ten getirilen 628 adet zeytin fidanı mahalle halkına da dağıtıldı

Giresun Valisi Hasan Karahan, "Zeytin mübarek bir ağaç. Her yerde büyüyor. Adında zeytin olan bu mahallemizde umarız, bu dikilen fidanlar canlanır, gelişir, bu mahalle canlanmış olur. Turizm yönünden de biz bu mahalleyi pilot bölge olarak görüyoruz. Dışarda ve içerdeki Giresunlularla birlikte el birliği ile güzel günler göreceğiz" diye konuştu.

Zeytinlik mahallesinde gerçekleştirilen fidan dikim ve dağıtım etkinliğine GiresunValisi Hasan Karahan, Bursa Giresunlular Federasyonu Başkanı Üzeyir Aktaş,Giresun Zeytinlik Semtini ve Evlerini Koruma Derneği Başkanı Ahmet Coşkun, Ak Parti Giresun Belediye Başkan Adayı Yılmaz CanAk Parti Giresun İl Başkanı Hasan Aydın ve vatandaşlar katıldı.

Mahallenin adının Zeytinlik Mahallesi olmasına rağmen mahallede zeytin ağacı bulunmadığını kaydeden Giresun Zeytinlik Semtini ve Evlerini Koruma Derneği Başkanı Ahmet Coşkun, "Buraya adapte olan Gemlik türü zeytin fidanlarını getirdik. Sayın Bursa Giresunlular Federasyonu Başkanı Üzeyir Aktaş başkanımız da sağ olsunlar bizlere bu fidanları gönderdiler" dedi.DSC_0847

İLK FİDAN VALİ KARAHAN'DAN

Giresun coğrafyasının sadece fındığı ile değil kirazı, portakalı, mandalinası ve zeytini ile bir bütün olduğunu ifade eden Giresun Valisi Hasan Karahan, "Bu dikilen fidanlar canlanır, gelişir, bu mahalle canlanmış olur. Turizm yönünden de biz bu mahalleyi pilot bölge olarak görüyoruz. Dışarda ve içerdeki Giresunlularla birlikte el birliği ile güzel günler göreceğiz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Hasan Karahan beraberindekilerle birlikte zeytin fidanı dikimi gerçekleştirerek daha sonra vatandaşlara zeytin fidanı dağıtımı gerçekleştirdi.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir