Giresun

ZAİMOĞLU ORTAYA ÇIKTI

Kendi seçim bölgesi Giresun’da Karadeniz Sahil Yolu’nun ilk temellerini atan, Akdeniz’e alternatif Karadeniz doğa turizminin öncüsü ve Filipinler’in fahri İstanbul Konsolosu 19,20 ve 21. dönem milletvekili Rasim Zaimoğlu İhlas Haber Ajansı’nı ziyaret etti.
Eski Milletvekili Zaimoğlu, İHA’ya yaptığı ziyarette, Genel Müdür Thomas Bonifield ve Genel Müdür Yardımcısı İsmail Ballı ile görüştü.
Rasim Zaimoğlu, Karadeniz Sahil Yolunu’nun başlamasına her ne kadar kendisinin vesile olmasına rağmen bir teşekkür bile almadığını söyledi.
Zaimoğlu, “Şüphesiz ki Karadeniz’e yapılan en büyük yatırımların başında sahil yolu gelmektedir. Bu yolu ilk gündeme getirdiğimde bana hayalci denilirken, projeye imkansız olarak bakılıyordu. Buna rağmen önce Giresun’da 50 kişinin katıldığı imza kampanyasını, bölgede yüz binlere taşıyarak, Meclis’e sundum. Daha sonra bölge bakanlarını, milletvekillerini ilk defa bir araya getiren bir milletvekili oldum. Bütün bu süreçlerin ardından bizim iktidarımız döneminde yatırım programına alındı. Bugünkü hükümet yatırımı devam ettirip hizmete açma başarısını gösterdi. Bunu kutluyorum fakat bu projeye ilk adım atan birisi olarak bir teşekkür beklerdim” dedi.
Çok yakın zamanda Akdeniz’deki kum, güneş ve deniz turizminin yerini Karadeniz’in doğa turizminin alacağını belirten Zaimoğlu, “Karadeniz’in en büyük nimetlerinden birisi bakir bir doğaya sahip olmasıdır. Karadeniz Sahil Yolu’yla bu daha da kıymetlenmiştir. Her geçen yıl daha da fark edilir hale gelmektedir.B u nedenle biz Karadeniz’in geleceğinin turizmde olduğunu daha önceden gördüğümüzden önce ‘Her Giresunlu’dan,Giresun’a bir turist’, daha sonra ‘Her Karadenizli’den, Karadeniz’e bir turist’ kampanyası başlattık. Bugün bu kampanya büyüyerek ‘Her Türk’ten, Türkiye’ye bir turist’ kampanyasına dönüşmüştür. Bu kampanyamızı halen çağdaş iletişim aracı olan sosyal medya üzerinden sürdürmekteyiz” dedi.
Partisinde milletvekilliği yaptığı merhum 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal ile de unutulmaz anılarından birisini paylaşan ve Türk devletleriyle sıkı temaslar içerisinde bulunduğu bir dönemde vefat etmesinin anlamlı olduğunu kaydeden Zaimoğlu, “Şüphesiz ki Merhum 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, önemli bir lider ve devlet adamıydı. İleri görüşlü olduğu kadar soğukkanlı bir kişiydi. Bir gün yurtdışı gezisinden dönerken uçağımızın türbülansı sırasında bazı hostesler sakatlanırken, bizler panik içerisinde bulunurken, ayağa kalkan Merhum Özal’ın sadece ‘sakin olun’ demesine doğrusu şaşırmıştık. Merhum Cumhurbaşkanı’nın vefatının arkasındaki sır perdesi konusunda bir yorum yapamayız, ölümü şüpheli görülmektedir. Ancak bana göre Türk devletlerine yaptığı ziyaretler vardı. Yine böyle bir ziyaret arefesinde vefat etmesini anlamlı buluyorum” dedi.
Bundan sonra siyaset düşünmediğini de kaydeden Zaimoğlu, “Bir siyasetçi olarak kendi dönemimizde yapabileceklerimizi yaptık, bunu takdir edenler de olur, etmeyenler de. Gelen teklifler var fakat artık siyaseti noktaladım. Bu demek değildir ki köşeme çekildim. Hala memleketim için siyaset dışında çalışmalarımızı sürdürüyorum ve sürdürmeye de devam edeceğim” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir