GiresunManşet Üstü

ZAFERİN 92.YILINI KUTLUYORUZ

30 Ağustos Zafer Bayramının 92. Yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de coşkuyla kutlandı. 

Bugün saat 09.00’da Hükümet Konağı önünde başlayan kutlamalar, Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması, saygı duruşu, istiklal marşı ve bayrağın göndere çekilmesi ile devam etti.

Ardından Valilik Makamında; Vali Hasan Karahan, Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, Belediye Başkan Vekili Hasan Hilmi Erzincan birlikte tebrikleri kabul etti.

Tören alanındaki program saat 10.00’da başladı. Vali, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı tören alanında bulunan katılımcıların bayramını kutladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşma Giresun Turizm ve Otelcilik Lisesi Müdür Yardımcısı İsmet Kabadayı tarafından yapıldı. Konuşmanın ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu, halkoyunları gösterisi yapıldı.

Program Resmi Geçit Töreni ile sona erdi.

2014-886-3

Programa; Vali Hasan Karahan, Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Mustafa Doğru, Belediye Başkan Vekili Hasan Hilmi Erzincan, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, Giresun Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Aygün Attar, Vali Yardımcısı Bekir Erkök, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ali İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdür Vekili Engin Bayraktar, daire amirleri, askeri yetkililer, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile davetliler katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir