GiresunManşet Üstü

YUSUF KOCAOĞLU’NDAN KOMPLO TEORİSİ…

Ak Parti'deki güç dengelerinin savaşında yeni gelişme:…Giresun Özel İdaresi Yol Ulaşım Müdürlüğü’nün köy yollarının asfalt alt malzeme ihtiyacı için 2011 yılında açtığı malzeme ihalesinde, yolsuzluk yapıldığı şeklinde başlatılan soruşturmanın raporları Ak Parti Genel Merkezi’ne de gönderilmiş. Soruşturmada adı geçen ancak kendisini ilgisi olmadığını öne süren İşadamı Yusuf Kocaoğlu, “bir komplo ile karşı karşıyayım. Sanki yolsuzluk yapmışım gibi ticari itibarım lekelenmeye çalışılıyor” dedi.Kocaoğlu, raporları genel merkeze yollayan ve basına servis eden kişinin Ak Parti eski il başkanı Sabri Öztürk olduğunu iddia etti. 

Ak Parti Eski Kadın Kolları Başkanı ve şimdi yönetim kurulu üyesi olan Hatice Kocaoğlu’nun eşi Yusuf Kocaoğlu, hakkında çıkan iddialara yanıt vermek amacıyla düzenlediği basın toplantısında, kendi üzerinden eşinin yıpratılmaya çalışıldığını öne sürerek, Ak Parti eski il başkanı Sabri Öztürk’e sert cümlelerle yüklendi.

“ALÇAKLARIN TUZAĞI”

İhale ile ilgili Sayıştay’dan 2012 yılında gelen raporun sonuçlandırılmayarak ilgisiz bir yerde bekletildiğini söyleyen Yusuf Kocaoğlu, bu raporların Sabri Öztürk tarafından  kendisine komplo için kullanıldığını belirtti. Kocaoğlu, şunları söyledi: “Kazandığım ihalede herhangi bir usulsüzlük söz konusu değil. Birilerinin tuzağı ile karşı karşıyayız. Ama bu tuzakların üstünde Allahın da tuzağı var. Sabri Öztür, bu konuda hazırlanan raporu Özel İdare’den alarak genel merkeze yolladı. Gazetelere servis etti. Bir tertiple karşı karşıyayım. İftiraları yargıya taşıyacağım. Ömrü hayatım boyunca helal ve haramı gözeterek yaşadım” dedi.

Basın mensuplarına ihale ile ilgili belgeleri de dağıtan İşadamı Yusuf Kocaoğlu, 18 liralık malzemeyi 31 liraya satmadığını iki fiyat üzerinden ayrı ayrı ihale yapıldığını ve kendisinin de bu şekilde tahhüdünü yerine getirdiğini söyledi.

Eski Büyük Parti İl Başkanlarından olan emekli Binbaşı Yusuf Kocaoğlu, iş hayatına atıldıktan sonra siyasi tercihini değiştirerek Ak Parti'ye, Miletvekili Nurettin Canikli ve ekibine yakın durdu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir