GiresunManşet Üstü

YUSUF KARA 4 SAAT GEZDİRİLMİŞ!..

Tirebolu’da Trafik kazası sonrası ağır yaralanan engelli muhtar adayı Yusuf Kara’nın ölümüyle ilgili ihmal ve müdahalede geç kalındığı iddiaları şeklinde çıkan haberler, Giresun İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama ile yalanlanmaya çalışıldı.Ancak açıklama Giresun’da 3 hastanenin kapatılarak 1 hastaneye dönüştürülmesi ile yaşanan yoğun bakım ünitesi sıkıntısını gözler önüne serdi.    Açıklamaya göre, kazadan sonra 4 saat geçmesine rağmen Kara’ya yoğun bakım ünitesi aranmış ve bu sürede tek bir müdahale yapılmadığı anlaşılıyor.

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ YOĞUN BAKIM YATAĞI BULAMAMIŞ

Müdürlüğün açıklamasında, ambulansın kaza yerine ihbardan 4 dakika sonra ulaştığı ve gecikme olmadığı,İl Sağlık Müdürü  Opr. Dr. Ahmet Bal’a haber verildiği, Bal’ın da hastanın takibi için talimat vererek bizzat kendisinin yoğun bakım yatağı aradığı belirtildi.

 İşte İl Sağlık Müdürü Ahmet Bal’ın da içinde olduğu, kaza sonrası gelişmelerin anlatıldığı o açıklama…

“İlimiz Tirebolu ilçesinde Yusuf Kara adlı (49 y) hastamız 06/02/2014 tarihinde Merkez İlçe Mahallesinde trafik kazası geçirmiştir. 112 Komuta Kontrol Merkezimize 16.05’te çağrı yapılmış, 16.09’da İstasyondaki ambulansımız vakaya ulaşmıştır. 16.11’de olay yerinden ayrılan aracımız, 16.13’te Tirebolu Devlet Hastanesine ulaşmıştır. Hastanın hastanede takip ve tedavisi devam ederken, Giresun Merkez İlçeden İl Sağlık Müdürü  Opr. Dr. Ahmet Bal aranmış, hastadan haberdar olmuştur. Kendisi 112 Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi Dr. Mesut Özdemir’i arayarak, hastayı takip etmesini istemiştir. Hastaya yoğun bakım yatağı arandığı cevabı dönünce, İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. Ahmet Bal,  Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi acil servis nöbetçi hekimi Opr. Dr. Tolga Gürgen ve Özel Ada Hastanesi Yoğun Bakım Sorumlu hekimi Uzm. Dr. Hasan Yılmaz Beyi aramıştır. Özel Ada Hastanesi Beyin Cerrahi Uzmanı izinde olduğundan, multi-vücut travması mevcut Yusuf Kara, Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesine transfer edilmiş, tetkik ve tedavi sonrası acil cerrahi müdahale gerektirecek patoloji saptanmadığından, mevcut bulgularla tıbbi takip ve tedavi için Özel Ada Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesine hasta nakledilmiştir. Özel Ada Hastanesinde hasta Yusuf Kara 06/02/2014 tarih ve 20:04’te ex olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir