GiresunSiyaset

YILMAZ CAN’IN ADAYLIĞI TARTIŞILIYOR

Ak Parti'de Yılmaz Can'ın adaylığı tartışma yaratacak gibi görünüyor. Genel merkez teşkilattan gelen 11 aday adayını yok sayarak tek özelliği Ak Parti Gurup Başkan Vekili Nurettin Canikli'nin arkadaşı olan Yılmaz Can'ı aday yaptı. Aday adaylarının, özellikle de partinin ağır toplarından eski milletvekili Ali Temür'ün, Ayhan Akten'in ve görevden alınan Sabri Öztürk'ün tavrı merak ediliyor. Teşkilattan gelmeyen, Giresun seçmeni dahi olmayan Can'ın, Giresun'la hiçbir ilişkisinin olmaması da bir başka handikap. Canikli ve arkadaşları ise sonuçtan memnun.

Yılmaz Can'ın adaylığına ilk yorumlarda ağırlıklı olarak "Canikli Giresun'da adeta seçimi CHP'ye teslim etti. Kerim Aksu'nun karşısına en zayıf rakip çıktı. CHP'liler bu yüzden bayram etsin. Aksu şimdiden başkanlığını kutlayabilir" şeklinde oldu. 

TÜRKİYE O'NU REKTÖRLÜK KRİZİNDE TANIDI

Yılmaz Can'ı Türkiye Giresun Üniversitesi'nin Rektörlük Seçimi sürecinde yarattığı krizle tanıdı. Can, YÖK'ün listesinde 3.isim olarak köşke sunulacaktı, ancak listeden istifa etti. Böylece üniversitemizin uzun süre Rektörsüz yönetilmesini sağlayan,krizin mimarı olarak anıldı. Yılmaz Can, sonra da hukuka aykırı biçimde atanarak 22 ay Rektör Vekili olarak görev yaptı. Bu süre içinde de yaptığı uygulamalar da tartışıldı, adı pek çok soruşturma dosyasıyla anıldı. 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir