GiresunSiyaset

YILMAZ CAN:“GİRESUN EĞİTİM VE TURİZMLE KALKINIR”

AK Parti Giresun Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Yılmaz Can, Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi, Giresun Ziraat Odası ve Mimarlar Odası’nı ziyaret ederek, seçim kampanyasını sürdürdü.  Ziyarete AK Parti Giresun İl Başkanı Hasan Aydın, Merkez İlçe Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu ve partililer katıldı.

Hasan Elifoğlu ziyarette Can’dan Esnaf Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği kurulması gerektiğini belirterek, destek istedi. Elifoğlu, “ Giresun’a bölge birliği kurulması için sizden yardım istiyoruz. için bölge birliği kuramazsak, verdiğimiz her krediden %1-%1,5 arası Ordu Bölge Birliği’ne para kesilecek. Bu parayı neden Ordu’ya verelim, kendi birliğimiz kurarsak bu geliri Giresun’umuza kazandırmış oluruz’dedi.

CAN:ORDU GİRESUN’DAN 1,5 KAT BÜYÜDÜ…

Yılmaz Can ise konuşmasında, birlik fikrine destek verdi ve Giresun’da ortak çözüm üretme noktasında toplumun her kesiminin ortak hareket edemediğini belirterek; ‘’ Bana ilettiğiniz sorun noktasında elimden geldiği kadar istişare yapıp, takip edeceğim. Çok üzücüdür ki her zaman söylediğim gibi burada da birlik ve beraberlik oluşturamadığımız için bölge birliği kurulması konusunda eksik kalmışız. Bu kentin insanları ortak karar almakta zorlanıyor. Giresun’un kalkınması için ortak kararlar almak zorundayız. Bunun sıkıntılarını ise çok çarpıcı bir örnekle açıklayabiliriz. Ordu ve Giresun geçmişte başa baş seviyede giderken bugün Ordu bizim 1,5 katı büyüklüğümüze ulaştı. Bu başarıyı ise toplumun her kesiminin bir araya gelip ortak çözümler üreterek elde ettiklerini görmek mümkün. Kentimin tüm sıkıntılarına biliyorum. Bu sorunlar belediyenin kendi imkânları ile çözmek mümkün değil. Bu sıkıntıların çözümü noktasında da merkezi idarenin gücünü kentime taşıyıp, toplumun her kesimi ile istişarelerde bulunarak Giresun’umuzu daha yaşanabilir bir şehir yapmak için var gücümle çalışacağım. ’’dedi.

Giresun Ziraat Odası’na da ziyarette bulunan Can, Oda Başkanı Musa Keskin ve yöneticilerle toplantı yaptı.

Yılmaz Can, Mimarlar Odası Başkanı Serdar Demirkan’ı ziyaretinde yaptığı açıklamada,

planları arasında şehrin bozuk mimarisini düzeltmek adına çalışmalar yapmak olduğunu söyledi. Can, kentin sorunlarının yerel imkanlarla çözülmesinin zor olduğunu savunarak “ Bu noktada merkezi idarenin desteğini alarak sorunların çözümü noktasında hızlı hareket etmek istiyorum. Tabi bu sorunlar çözülürken dikkat etmem gerektiğini düşündüğüm en önemli husus ortak akıldır. Sorunların çözümünde toplumun her kesimi ile bir araya gelerek ortak bir fikir ve çözüm önerileri çıkartmamız gerekiyor. Eğer bunu başarabilirsek şehrimizin gelişmesine engel sorunlarımız kalmaz”diye konuştu.

“ORTAK HAREKET ETMELİYİZ”

Yılmaz Can, şehrin gelişmesi için STK’larla ortak çalışma yapma sözü verdi.  

Can, şunları söyledi: “Şehrimizin gelişmesinde iki önemli unsur mevcut. Biri turizm, diğeri ise eğitim. Kalemizi, yaylalarımızı, adamızı her anlamda geliştirerek Giresun’umuza kazanç sağlamak adına çalışmalar yapacağız. Eğitim çalışmaları noktasında ise üniversitemizin gelişmesi için zaman harcayıp, kentimizi eğitim merkezi haline getirmeliyiz. Ben buradan mimarlar odası ile her platformda bir araya gelme sözü vererek, tüm STK’larımız ile ortak hareket etmemiz gerektiği vurgusunu yapmak istiyorum.’’

Mimarlar Odası Başkanı Serdar Demirkan yaptığı açıklamada,’’ Eğer başkan olursanız bizim sizden talebimiz şehrimizde kentsel dönüşüm çalışması yapılabilecek binaları tespit etmeniz. Otopark ve trafik sorunularının çözümü noktasında da çalışma yapmanız gerektiği zaten aşikâr. Çevre yolu konusunda da beyan ettiğiniz fikirlerinize katılıyoruz. Başkan adayımızın iyi niyetine ve samimiyetine güveniyor, çıktığı yolda başarılar diliyoruz.’’ dedi.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir