GiresunSiyaset

YILMAZ CAN ADAY ADAYI…

Ak Parti Giresun Belediye Başkanlığı’na aday adaylığını açıklayan son isim, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi’nde görevli GRÜ eski Rektör Vekili Prof. Dr. Yılmaz Can oldu. 

Bir basın toplantısı düzenleyen Can,  "Son yıllarda Giresun sürekli güç kaybetmiş, özellikle belediye hizmetleri bakımından komşu ve bölge illeriyle mukayese edildiğinde çok geride kalmıştır. Bu durum insanımızı üzdüğü gibi beni de fazlasıyla üzmektedir. Dolayısıyla cenneti hatırlatan kentim bunu hak etmemektedir. Bu yüzden şahsıma yapılan telkinleri dikkate alıp kentim adına sorumluluk almaya taşın altına elimi koymaya talibim" açıklamasında bulundu.

83 BAŞVURU…

AK Parti'de bugün sona eren aday adaylığı süresince merkez ve ilçelerde 83 kişinin belediye başkanlığı için başvuruda bulunduğu açıklandı. En fazla aday adayının müracaat ettiği ilçe 8 aday adayı ile Eynesil olurken, en az müracaat eden ilçeler arasında birer adayla Şebinkarahisar, Yağlıdere ve Güce yer aldı. Gözler şimdi Genel Merkez tarafından yaptırılacak olan halk anketlerine çevrildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir