logo

reklam

YILMAZ, AKP’DEN BEKLEDİKLERİ HİZMETLERİ SIRALADI

Giresun İl Genel Meclisi CHP Gurup Başkan Vekili Mehmet Yılmaz, 2016 yılından Giresun’un hizmet beklentilerini sıraladı.

Mecliste buna ilişkin bir konuşma yapan Yılmaz, ilk olarak, iran’ı ve doğuyu , Karadeniz’e  bağlayan  en kestirme  yol olan Torul-Tirebolu  karayolunun iyileştirilmesi, demiryolunun Giresun Limanı ile bağlantısının yapılması gerektiğini belirtti.

CHP’li Yılmaz, isteklerini şöyle sıraladı: Giresun limanının  mendireğinin  371 m uzatılarak,yeni bir  mendirek içi rıhtım yapılarak Giresun-Ordu limanı  haline  getirilmesi.Bu projenin  olabilirliğini ,yani   “elektronik navigasyon  haritalama”  derinlik verilerini  daha önce  sizinle paylaşmıştım. Ordu ilinin de  bu projeye  sahip çıkması sağlanmalıdır

-Dereli,Keşap,Giresun merkez ve  Bulancak’ın 50 yıllık içme suyu   çözümü olan İkisu gövdeli baraj projesinin   imalatının  başlaması.

-Yapımı devam eden Eğribel Tüneli  ile birlikte  Sivas yolunun  Aksu ağzına kadar transit yol  olarak yapılması

-Giresun  “Güney Çevre  Yolu” projesinin  başlatılması

-Vali konağının  önüne  demirlemiş  olan  doğalgazın  biran  önce  şehrin batı bölgesine  ulaştırılmasının sağlanması

-Batlama yolunun  artık bitirilmesi.

-Sis  dağının Giresun’dan ulaşımın  biran önce  sağlanması.

-Bulancak- Aydındere yolunun  tamamlanması  gibi  daha pek çok devasa konunun  çözümünü  2016  yılında  adalet ve kalkınma partisi hükümetiden  bekliyoruz

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?