EğitimGiresunManşet Üstü

Yesilgiresun`da toren

Giresun`da 2013-2014 eğitim-öğretim yıli 80 bin öğrenci,5 bin 200 öğretmen ve il merkezinde yeni açılan 80 derslik 4 okulla basladi. Bu nedenle Yeşil Giresun İlkokulu’nda toren duzenlendi.

İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkuş, burada yaptigi konusmada, “ Yeni açılan dersliklerle okullarımızın fiziki ortamlarını iyileştirip, derslik başına düşen öğrenci sayısını azaltacağız. İkili öğretim yapan okullarımızı normal öğretime dönüştüreceğiz. Giresun’daki çocukların gençlerin iyi yetişmesinden başta okul-öğretmen-eğitimciler olmak üzere bütün Giresunlular sorumludur. ”dedi.

 Giresun Valisi Hasan Karahan ise konusmasinda   “ Giresun’umuz eğitimde iyi bir seviyede ama daha iyi olmamamız için hiçbir sebep yok.  Giresunlularımız eğitime düşkündür, eğitime muhabbetle bağlıdır. Eğitim konusunda hiçbir fedakârlıktan çekinmemektedirler. 

2013-1465-1.JPG1616.09.201316

 Bizim gençlerimizden istediğimiz bu gayretlerin,  fedakârlıkların neticesini görmek için biraz daha gayret 

etmeleri ve biraz daha dikkat etmeleridir. Öğretmenlerini canla başla dinlemelidir. Eğitim öğretim yılı hayırlı olsun.Başarılarla taçlandıralım ve büyük Türkiye’yi hep birlikte kuralım.”şeklinde konuştu.

Vali Karahan konuşmasının ardından sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet edidi.

 Törene, Vali Hasan Karahan’ın yanı sıra, Belediye Başkan Vekili Hayati Tökez, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Albay Selahattin Acara, Vali Yardımcısı Bekir Ergök, Cumhuriyet Başsavcısı Abidin Bozkan, İl Emniyet Müdürü Hikmet Bulak, İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt ve Milli Eğitim İdarecileri, İl Sağlık Müdürü Dr. Cengiz Cindemir, okul müdürleri, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir