Spor

YEŞİLGİRESUN BELEDİYESPOR 1.LİGDE…

OLEEEEYYYYYYYYYYYYYYY……HAKKIMIZ OLAN YERDEYİZ..ERDEMİRSPOR LİGDEN ÇEKİLDİ.FEDERASYON YEŞİLGİRESUN BELEDİYESPOR'U 1. LİGE DAVET EDECEK…

Erdemirspor Genel Kurulun'da alınan kararla, Erdemirspor Beko Basketbol Liginden çekildi. Karara göre; Türkiye Basketbol Federasyonu Yeşil Giresun Belediyespor'u BEKO Basketbol Ligi'ne davet edecek.Ancak Erdemirspor'un haklarını para karşılığında da devretme olasılığı var Bu durumda yönetimle anlaşan kulüp birinci lige çıkacak. 

Bu sabah yapılan kongreye sendika temsilcileri katılmadı. Kongrede yeni seçilen yönetim hemen toplandı ve kulüp kapatılmasına karar verdi.

Öte yandan kararı değerlendiren bir açıklama yapan Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, federasyondan gelecek yazıya göre hareket edeceklerini söyledi.  

 

 

Aksu “ Çok büyük emekler sarf ettik. Hak ettiğimiz lige çıkmak için muhteşem taraftarımızın desteği ile gece, gündüz demeden teknik heyet, oyuncular, yönetim olarak çalıştık. Bir müsabaka ile kaçırdığımız Beko basketbol ligi şansı şimdi ayağımıza kadar geldi. Bunu en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz. Basketbol Federasyonu’ndan gelecek olan davet yazısını bekliyoruz. Umarım en kısa zamanda lige alındığımız açıklanır." dedi

Aksu ayrıca Giresun basketbol tarihinde bir ilke imza atmanın gururunu yaşadıklarını da sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir