GiresunSpor

YEŞİLGİRESUN BELEDİYESPOR BEKLEMEDE

BEKO LİGE ÇIKMA OLASILIĞI SÜREN YEŞİLGİRESUN BELEDİYESPOR, KOÇ YÜCEL PLATİN İLE YOLUNA DEVAM EDECEK. ALEXS GORDON KADRODA YOK…

Geçtiğimiz sezon Yeşilgiresun Belediyespor takımı koçluğu görevini yürüten Yücel Platin, yeni sezonda da görevini sürdürecek.DSC_3647

Kulüp yöneticileriyle birlikte basın toplantısı düzenleyen Koç Platin,  “Yeniden anlaştığımız için çok mutluyum. Şehri çok sevmiştim. Bu şehre çok adepte oldum. o veda mitingindeki sözümü tuttum.
Bazı kulüplerin 4-5 senede yaşadıklarını biz 8 ayda yaşadık. Bunu 8 aylık bir macera olarak görmemeliyiz. Uzun yılların başlangıcı olmalı.
Giresun şehri basketbol şehri olmaya aday. Çok büyük bir adım attı o yönde. Hepimizin bu konuda birlik olması gerekiyor” dedi.

Takımın hangi ligde oynayacağının henüz netleşmediğini belirten Platini,   “Hem BEKO Basketbol Ligi, hem de Türkiye 

Basketbol Ligi için hazırlıklı olacağız. Ben mesaimi arttıracağım. İki yoldan da gideceğiz.Hangi lig olursa olsun bizi, bu sezon geçtiğimiz sezondan daha zor bir lig bekliyor” diye konuştu.

Yücel Platin, bu sezon takımda olmasını istediği 4 oyuncunun ismini yönetime verdiğini söyledi ve  “Alexs bu takımda olmayacak” dedi. Koç Platin, "  Alex Gordon’u düşünmüyorum. Alex 2. sezonu 2. Ligde bir daha geçiremez. Onun egosu bir seneye özel . Açıkcası Alex 1. Ligde de 2. Ligde de şuan için kafamda yok. Bunu oyun planı açısından düşünüyorum.

Başkan yardımcısı Bülent Yavuz ise; salon konusunda ısrarlı olduklarını ve bu konuda tüm yetkililerden destek beklediklerini belirtti.


DSC_3650Yavuz, BEKO lige alınsalar dahi Federasyonun bu salonda oynamalarına izin vermeyeceğini söyledi ve salon yapılması çağrısında bulundu. Yavuz, şunları söylesdi "“ Biz BEKO lige alınsak dahi bu salonda oynamamız imkansız gibi gözüküyor. Çünkü lige alındığımızda Federasyon bu salondan oynamamıza izin vermeyecektir.

Ben maçlarımı Ordu’da oynadıktan sonra bu lige çıkmamızın hiçbir faydası yok. Fazla zaman geçirilmeden mevcut salonda tadilat ve yenileme çalışmaları başlatılmalıdır.
Bu konuda ilimizde konuyla ilgili tüm yetkililerden destek ve ilgi bekliyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir