Giresun

YEŞİL YOL ÇIĞIR AÇACAK MI?

DOKAP Başkanı Ekrem Yüce,Orta ve Doğu Karadeniz’i bir birine bağlayacak olan Yeşil Yol Projesinin bölgenin geleceğine artı kazandıracağını ifade etti.

Giresun İl Genel Meclisi Başkanı Mürşit Gürel, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ile Giresun İl Genel Meclisi üyesi Ahmet Şahin’in ziyaret ettiği DOKAP Başkanı Ekrem Yüce,Yeşil Yol Projesinin bölgenin geleceğine yapılan bir yatırım olduğuna dikkat çekti.

DOKAP Başkanı Ekrem Yüce;”Bölgemizde turizmden söz edilirken ulaşım altyapısında ki yetersizlik dikkatimizi çekiyor.Samsun’dan Hopa’ya kadar olan bölümde doğa ile bir entegre ulaşım ağının olmaması,bizler için ciddi handikaptı.Bugün DOKAP tarafından projelendirilen ve çalışmaları başlayan Yeşil Yol Projesi;Samsun,Ordu,Giresun,Trabzon,Rize ve Artvin yaylalarını bir birine bağlayarak turizmin önünü açacaktır.”dedi.

Giresun İl Genel Meclisi Başkanı Mürşit Gürel;”Yaylalarımızın doğal zenginliğine ulaşım açısından gerekli olan bir projenin hayata geçirilmesi bizleri son derece memnun etmektedir.Yeşil Yol Projesinin ilimiz açısından ayrıntılarını masaya yatırdığımız bu görüşmede taleplerimize olumlu yaklaşan DOKAP Başkanı Sayın Ekrem Yüce’ye sonsuz teşekkür ederiz.”diye konuştu.

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu,”Fındıktan sonra bölgemizin gündeminde olan turizmde ulaşım altyapısında çığır açacak projenin Giresun ayağında önemli çalışmaların olduğunu görmekten dolayı son derece mutluyuz.Bu noktada Giresun Ticaret ve Sanayi Odası olarak Yeşil Yol Projesinde emeği geçen herkese teşekkür ederiz.”açıklamasını yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir