logo

reklam

YEREL GÜNDEM

Sayın valim size ben ulaşamıyorsam 
vatandaş nasıl ulaşacak?

Sayın Valimizden ilçede bir gazete ile ilgili konuşmak hem de ilçemizle ilgili çeşitli sorular yönlendirmek için randevu almaya çalıştım. Cevap olarak “Dilekçe versinler takip edilir” cevabı aldık. 14 senedir düzenli çıkan 1000 abone kitlesi olan bir gazetenin yetkilisi, Kanal 28 TV’de program yapan biri olarak ben eğer Sayın valimizden randevu alamıyorsam halkımız nasıl alacak? Basınla ilgili sorunlarımızı müdürünüze anlatmaya çalışıyoruz ama ortada usulsüz şeyler olmasına rağmen bizi dinlemeyen, serzenişimize kulak asmayan bir basın müdürü ile karşı karşıyayız. 
İnsanın aklına binlerce soru geliyor. Biz derdimizi kime anlatacağız? Bu üsulsüzlükleri kime bildireceğiz? Daha önceden de dilekçeler verdik ama havaya gitti. Bu ilde birileri kollanıyor mu? Üç beş kuruş ekmek parasına mücadele eden emekçilere türlü bahanelerle cezalar kesilirken her tarafı açıkta olanlarla ilgili başvuracak bir yer bile bulamıyorsak yazık çok yazık!
Madem valimize ulaşamıyoruz bizde BİMER’e yazarız. İlgili bakanlığa yazarız, ilgili kurumlara yazarız. Çünkü buralara çok dilekçeler verdik ama avukatı çok çıktı.

Bulancak’a kaymakam neden atanmıyor?

15 Temmuz hain darbe kalkışmasının ardından demokrasi nöbetlerine geç katıldığı için eleştiri alan ve ardından bir ses kaydında Cumhurbaşkanımıza hakaret ettiği iddiası ile Valilik tarafından açığa alınan Tayfur Elbasan’ın akıbeti hâlâ belli olmadı. 
Gerçek nüfusu 50-60 bin olan bir ilçenin hala kaymakamının atanmamış olmasını anlamak mümkün değil. Ortada bir suç varsa bunun gereği yapılmalıdır. Yoksa bunun da gereği yapılmalıdır. Ama bakıldığı zaman şayet göreve iade olsa bile Sayın elbasan’ın burada görev yapması ne kadar etik olur? 
Çünkü insanların bakış açısı değişti. 15 Temmuz’da herkes meydanlardayken ilçenin başındaki insanında meydanda olması beklenirdi. Birde valiliğin Cumhurbaşkanına hakaret iddiası yüzünden açığa alması onun açısından burada devam etmesini engeleyecek bir faktördür.

Bir an önce genç, çalışkan ve 
uyumlu bir kaymakam atanmalıdır

Piraziz Kaymakamı Sayın Hamit Genç, iki ilçeyi nereye kadar idare edecek. Bulancak kocaman bir ilçe ve onlarca köyü var. Yapılacak bir sürü işi var. Bu nedenle bir an önce Bulancak İlçesine çalışkan bir kaymakam atanmalıdır. Bu çaplı bir ilçe bu kadar uzun süreli sahipsiz bırakılmamalıdır. Burada Sayın Hamit Genç'i tenzih ediyorum. Ama iki ilçeyle uğraşmak zordur. Bu manada en kısa sürede Bulancak İlçesine bir kaymakam atanmalıdır.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+7 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • TİTATİK ORKESTRASI

  07 Mart 2018 Köşe yazıları

  “Her ne kadar yaşamın kendisi bir rüya olsa da rüya yaşam değildir.” Hristo Boytchev’ in yazdığı , Özgür Aydın Sanat Merkezi Oyunculuk Atolyesi nin ilk oyunu olan  Titanik Orkestrası tiyatro severlerin karşısında. Özgür Aydın Sanat Merkezinin seyirciyle buluşturduğu oyunda bir grup serserinin hiç gelmeyecek bir treni beklerken yaşadıkları serüvenler konu ediliyor. Serseriler her gün biraz daha kaygıyla trene binebilmenin yollarını ararken bir gün trenden  atılan bir sandıkla yaşamları hiç olmadığı kadar değişiyor. Var olmak ile yok olm...
 • GİRESUN’A KİMLER İHANET EDİYOR?!

  05 Aralık 2017 Giresun, Köşe yazıları

  “Giresun’un tam ortasında yükselen ucube binanın yapımına kim ya da kimler izin verdiyse Giresun’a ihanet etmişlerdir.”  “Yüksek binalar gelişmişliğin değil bencilliğin ve gericiliğin sembolüdür”  Tevfik KARA MAYIS 2017’de memlekete gittiğimde bir de Giresunspor’un bir maçını izleyeyim dedim ve stadyuma girdim. Basın tribününde yerimi aldım. Aldım almasına da karşımda kibrit kutusu gibi yükselen  u...
 • RIZA OLAYI…

  19 Kasım 2017 Köşe yazıları

  Aralarında organize kirli ilişkiler olduğu yönünde ciddi iddialar olan bu kişileri 'ucu nereye giderse gitsin' eğer biz yargılasaydık, muteber kişi kabul edip aklamasaydık her şey farklı olurdu... Örneğin ABD'nin bu kişiler üzerinden elde ettiği istihbari bilgileri tehdite dönüştürmesine, ülkemize dönük emperyalist projelerini uygulatmak için uyguladığı baskılara ve onursuzlaştırmaya boyun eğmezdik.  Koskoca Türkiye Cumhuriyeti, köklü bir dışiş...
 • SUÇSUZLUK VE CEZASI

  14 Ekim 2017 Köşe yazıları

  İçeriğine girmeyeceğim. Özeti şu… Nurettin Canikli’nin Fetullah Gülen’e ABD’de oturum izini alması için açılan davanın duruşmasında bir gurup milletvekili ile birlikte kefil olması, FETÖ’den aranan bir şahısa ait AKP il binasına 15 Temmuz sonrası Canikli’nin ve Cumhurbaşkanının pankartının asılmasına ilişkin yaptığım iki haber nedeniyle hakkımda açılan dava sonuçlandı.   Herkes yapmıştı, ulusal, yerel medya... Ama dava bana açıldı.  ...