logo

reklam

YENİ SEÇİM, YENİ UMUTLARIMIZ

Seçimler yaklaştıkça milletvekili aday adayları  kendilerini göstermeye başladı.

Görele ilçemizde de iki milletvekili aday adayımız var, hayırlı olsun.

 

Bu aday adaylarından birisi malum CHP’nin mevcut milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu.

Diğeri ise AK Parti’den Mustafa Demirci.

Bu da gösteriyor ki Görele’de seçim her dönem olduğu gibi yine büyük bir rekabet içerisinde geçecek.

 

Hatırlatmak isterim ki AK Parti’den 2007’de Mustafa Demirci dördüncü sırada kendine aday olarak yer bulmuştu. Fakat AK Parti 5 milletvekilliğinin 3’ünü ancak kazanabildiği için Demirci seçilememişti.

2011 yılında ise Şengül Şahin yine dördüncü sıradan aday olmuş ve seçilememişti.

Dolayısıyla, AK Parti’nin adeta kalesi durumunda bulunan Görele ne yazık ki milletvekili çıkartamamıştır.

Oysaki Görele, Giresun’un doğu tarafındaki ilçelerini temsilen milletvekilini hak eden ilçedir.

 

Belki bu eleştirime katılmayanlar olacaktır ama sadece milletvekilliğinde değil hizmet alanında da Görele’nin  hak ettiğini aldığını söyleyemeyiz .

Giresun-Dereli karayolu üzerinde yapılan çalışmaları düşünün. 2011 yılında başlayan yol çalışmasında 5 ayrı tünelin 3’ü hizmete açıldı. Giresun’a 30 kilometre mesafede bulunan Dereli yolu şimdiden 25 dakikaya indi.

Görele- Çanakçı karayolu 2002 yılında başlanmasına rağmen hala bitirilemedi.

 Espiye-Yağlıdere yolundan ulaşım Kurtbeli aşılarak Alucra’ya bağlandı.

Çanakçı veya Çömlekçi karayolları coğrafi açıdan en iyi ulaşım güzergahına sahip olmasına rağmen niçin Gümüşhane’ye bağlanamıyor.

 

Bulancak’a Giresun’un en büyük Organize Sanayi Bölgesi yapılıyor.

Görele’nin Küçük Sanayi Sitesi ise esnaf tarafından kendi bütçeleriyle yaptırılıyor.

Giresun’dan, Bulancak’tan ulaşılan bütün yayla yolları asfaltlanmış durumda.

 

Görele, Çanakçı ve Eynesil’in en önemli yaylası olan Sisdağı’na yol olmadığı için Trabzon’un Şalpazarı ilçesinden gidilmek zorunda kalınıyor.

 

Peki Görele’de büyük hizmetlerden sayılan okul, sağlıkocağı, hastaneler diğer ilçelerimizde yapılmadı mı, elbette yapıldı.

Kısacası AK Parti İktidarı döneminde Görele, Eynesil veya Çanakçı ne hizmette ayrıcalık gördü ne de kendi yöresinden bir milletvekili.

Muhalefetten olan tek milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu ise sorunları gündeme getirebilmekle yetindi.

Temennimiz önümüzdeki genel seçimlerde Görele,Eynesil ve Çanakçı’yı temsil edecek AK Parti’den milletvekili seçilmesidir.

Ha oldu ya bir milletvekilimiz çıkmadı, en azından yeni kurulan hükümetten esaslı hizmetler almayı temenni ederiz.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • GİRESUN’A KİMLER İHANET EDİYOR?!

  05 Aralık 2017 Giresun, Köşe yazıları

  “Giresun’un tam ortasında yükselen ucube binanın yapımına kim ya da kimler izin verdiyse Giresun’a ihanet etmişlerdir.”  “Yüksek binalar gelişmişliğin değil bencilliğin ve gericiliğin sembolüdür”  Tevfik KARA MAYIS 2017’de memlekete gittiğimde bir de Giresunspor’un bir maçını izleyeyim dedim ve stadyuma girdim. Basın tribününde yerimi aldım. Aldım almasına da karşımda kibrit kutusu gibi yükselen  u...
 • RIZA OLAYI…

  19 Kasım 2017 Köşe yazıları

  Aralarında organize kirli ilişkiler olduğu yönünde ciddi iddialar olan bu kişileri 'ucu nereye giderse gitsin' eğer biz yargılasaydık, muteber kişi kabul edip aklamasaydık her şey farklı olurdu... Örneğin ABD'nin bu kişiler üzerinden elde ettiği istihbari bilgileri tehdite dönüştürmesine, ülkemize dönük emperyalist projelerini uygulatmak için uyguladığı baskılara ve onursuzlaştırmaya boyun eğmezdik.  Koskoca Türkiye Cumhuriyeti, köklü bir dışiş...
 • SUÇSUZLUK VE CEZASI

  14 Ekim 2017 Köşe yazıları

  İçeriğine girmeyeceğim. Özeti şu… Nurettin Canikli’nin Fetullah Gülen’e ABD’de oturum izini alması için açılan davanın duruşmasında bir gurup milletvekili ile birlikte kefil olması, FETÖ’den aranan bir şahısa ait AKP il binasına 15 Temmuz sonrası Canikli’nin ve Cumhurbaşkanının pankartının asılmasına ilişkin yaptığım iki haber nedeniyle hakkımda açılan dava sonuçlandı.   Herkes yapmıştı, ulusal, yerel medya... Ama dava bana açıldı.  ...
 • SAHİLE GEL SAHİLE!..

  09 Ekim 2017 Köşe yazıları

  “Bizi yok edecekler şunlardır: İlkesiz siyaset; vicdanı sollayan eğlence; çalışmadan zenginlik; bilgili ama karaktersiz insanlar; ahlâktan yoksun bir iş dünyası; insan sevgisini alt plana itmiş bilim; özveriden yoksun bir din anlayışı” (Mahatma Gandhi) ÖNCELİKLE  merhum Hasan Ali Tütüncü’nün vefatıyla boşan AK Parti Giresun İl Başkanlığına seçilen Av. Aytekin Şenlikoğlu’nu tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Ancak ş&oum...