Giresun

YAVUZLEMAL BELEDİYE BAŞKANI ABDULLAH ÖNAL’A AKP’DEN ‘ALİ CENGİZ OYUNU’…

YAVUZKEMAL BELEDİYE BAŞKANI ÖNAL’IN ADAYLIĞINI ENGELLEMEK İÇİN AYNI İSİMİ TAŞIYAN KİŞİLERİ BELDEDEN ADAY GÖSTERDİLER…İYİ DE BUNU KİM TEZGAHLADI

Bir süre önce AK Parti’den istifa eden ve listelerin YSK’ya verileceği son gün SP’ye geçerek bu partiden yeniden Yavuzkemal Belde Belediye Başkanlığına aday gösterilen Abdullah Önal, süreci anlattı. Önal, eski partisi AK Parti’yi ima ederek, “Yavuzkemal’de bana Ali Cengiz oyunu oynamaya kalktılar, son gün bağımsız adaylık başvurumuzu yaptık ancak daha sonra Alanya ilçe nüfusuna kayıtlı olduğunu öğrendiğimiz isim benzerliğinden başka bir bağımız olmayan Abdullah Önal isimli başka bir kişi ile 2 farklı kişinin daha bağımsız aday çıkartıldığını öğrendik. Bunun üzerine yaptığımız görüşmeler sonucu son anda SP’den aday gösterildim ve bu Ali Cengiz oyununu bozduk” dedi.

“SEÇİMİ KAZANACAĞIM”

Ak Parti’den aday gösterilmemesine tepki gösteren Abdullah Önal, “bizler gönüllere girerek 15 yıldır kimseyi yıpratmadan, kırmadan, beldemizin sorunlarının her birini çözümü noktasında çalıştık, çaba gösterdik. Ben isterdim ki hiç böyle bir oyuna gerek kalmasın yöremizde yetişen, buraları bilen, insanını tanıyan arkadaşlarımız ile demokratik bir şekilde yarışalım. Allah izin verirse 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde Beldemizde Saadet Partisi çatısı altında yarışacağım. Onun için buradan bildirmek isterim ki bağımsız aday listesinde yazan Abdullah Önal’ın şahsımla hiçbir alakası yoktur” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir