Aktüel

YAŞLILARIN DA EVİ VAR…

Giresun Belediyesi ve Giresun Sosyal Hizmetler Derneği tarafından hayata geçirilen Yaşlı Yaşamevi'nin açılışı yapıldı.

Açılış konuşmasını yapan Giresun Sosyal Hizmetler Derneği Başkanı Ayşe Öndaş, "Derneğimiz ve belediyemizin sosyal sorumluluk kapsamında yaşlı vatandaşlarımızın yaşıtlarıyla görüşüp kaynaşmalarını sağlamak, yaşam sevinçlerini paylaşmak, günlerine renk katmak, sosyal etkinlikler düzenleyerek farklılık oluşturmak ve benzeri etkinlikler ile yaşlılarımızın duygusal yönden zenginleşmesine, sağlıklı kalmasına katkı sağlamak amacıyla yaşam evi kurma projesini bugün hayata geçirerek açılışını yapıyoruz” dedi

Kerim Aksu ise, parkın yanında böyle bir yer oluşturduklarını belirterek, şunları söyledi: "Bu bölgedeki bulunan üst geçitte büyük bir sıkıntı var. Valimiz ile birlikte buradaki üst geçide bir çözüm bulacağız. Burası gerçekten çok güzel olacak. Yine Ticaret odasıyla beraber bir çalışmamız oldu. Buradaki eski belediye hizmet binasını yıkıp burada geniş bir alan oluşturacağız. Bir şeyi açmak çok kolaydır ama önemli olan bakımını yapmaktır. Buranın açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim. Yaşlı yaşam evimiz yaşlılılarımıza ve şehrimize hayırlı olsun.”

"ULAŞIM SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ"
Vali Hasan Karahan konuşmasında Aksu’nun dile getirdiği üst geçit sorununa değinerek  “Buradaki köprüde bir sıkıntı var bende bunu bizzat kendim gördüm ve inceledim. Başkanımız ile birliktede bu konuyu görüştük ve bir çözüme kavuşturacağız. Böyle bir yerin olması çok güzel bir şeydir. Özelliklede yaşlı bayanlarımız için zaman geçirebilecek bir yer. Başkanımıza da böyle bir yerin açılmasında öncülük ettiği için ayrıca teşekkür ederiz. Bazı eksiklikleri duyduk bizlerde onları tamamlamaya söz veriyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyor, hayırlı uğurlu olsun.”

589g480m3vf2789z6wa358

Açılışa Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu'nun yanı sıra, Giresun Valisi Hasan Karahan, dernek üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir