Giresun

YAĞMURCA’DA YOL SEVİNCİ

İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Müdürlüğü ekipleri hava şartlarının mevsim normallerinde seyretmesi ile çalışmalarına ara vermeden devam ederek, asfalt sathi kaplama çalışmalarına Yağmurca köyünden başladı.

903-8 (1)

İl Genel Meclis Başkanı Osman Öden, Yağmurca köyünde devam eden asfalt sathi kaplama çalışmalarını değerlendirerek, “Merkez İlçe olarak yeni sezon asfalt çalışmalarımızı bugün itibariyle Yağmurca köyümüzden başlıyoruz.” dedi.

Meclis Başkanı Öden,“İller Bankası borçlanma ödeneklerinden Yağmurca köyümüzde toplamda 2 km asfalt sathi kaplama çalışması yaparak yolumuzun standardının yükseltilmesi için çalışmaların devam ettiğini belirterek, bu çalışmamız dışında Merkez İlçemizde birinci kat 20 km ve ikinci kat 20 km olmak üzere toplamda 40 km’de asfalt çalışmamız daha olacak, ayrıca Mesudiye, Taşhan, Erimez, Kulakkaya arasındaki 25 km’lik yolda altyapı ve onarım çalışmalarımız idaremize yeni kazandırılan seyyar konkasör aracımızla sürdürülüyor. Bunun dışında asfalt kaplaması bozulan yollarda yama, stablize ve toprak yollarda ise greyderli bakım çalışmalarımız da devam ediyor” dedi.

68726_157063970993727_958860_n

Yağmurca Köyü Muhtarı Naci Sarıtaş, Giresun Valisi Dursun Ali Şahin ve İl Genel Meclisi Başkanı Osman Öden’e köylerine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti. Sarıtaş, “en önemli eksiklerimizden birisi olan yol sorunumuza karşı duyarlılık gösterdiler. Köylülerimiz adına yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Onlar sayesinde en az sorunu olan köylerden birisi olduk” dedi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir