Siyaset

YAĞLIDERE MHP’DE DEĞİŞİM

İBAŞ'IN YERİNE YILMAZ-Yaşar İbaş'ın istifası ile boşalan Milliyetçi Hareket Partisi Yağlıdere ilçe başkanlığına Remzi Yılmaz getirildi.

İl Başkanı Dr. Erzurum Başkanlığında il başkan yardımcıları Candemir Sarı ve Nuri Yazar ile ilçe yönetim kurulu üyeleri ortak bir toplantı yaptı. Başlangıcına istifa eden ilçe başkanı Yaşar İbaş'ın da katıldığı istişare toplantısında izlenecek süreç tartışıldı ve yerel seçimler masaya yatırıldı.

Toplantıda konuşan eski ilçe Başkanı Yaşar İbaş, "4 senedir ilçe başkanlığı görevi yapmaktayım. Partimizin önünü tıkamamak 

IMG_1609

adına istifa ettim. Yerel seçimlerde bundan önce olduğu gibi bundan sonrada aynı şevkle çalışacağımdan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

İl Başkanı Dr. Orhan Erzurum ise, "Yaşar İbaş isminin Giresun ve Yağlıdere'de MHP camiası içinde önemli bir isim olmuştur. 4 sene fedakarlık yapan Yağlıdere teşkilatı yine fedakarlık yapacaktır. İlçe yönetim kurulumuz dimdik ayaktadır. Bundan 

sonrada aynı dirayetle görevinin başındadır. Yağlıdere'de MHP'yi karıştırmak isteyenlere ülkücüler fırsat vermeyecektir" ifadelerine yer verdi.

Daha sonra ilçe yönetim kurulu tarafından Remzi Yılmaz tek aday olarak İbaş'ın yerine başkanlığa getirildi.

Yılmaz yaptığı açıklamada, MHP'nin bir çok ilçede olduğu gibi Yağlıdere'de yerel seçimlerin tartışmasız en güçlü partisi olduğunu vurgulayarak, "İstifa eden eski ilçe başkanımız Yaşar İbaş'a 4 yıldır gösterdiği başarılı çalışmalarından dolayı yönetim kurulumuz adına teşekkür ediyorum. Her zaman onun görüşleri ve düşünceleri bizim için bundan önce olduğu gibi bundan sonra da önemli olacaktır" şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir