GiresunManşet Üstü

VATANDAŞA GELİNCE ASFALT BİTTİ…

GİRESUN VALİSİ HASAN KARAHAN BU İŞE NE DİYECEK?..

Güre Mahallesi’nde, Bağman Evleri kenarından geçerek Ticaret Borsası binasına giden stabilize yol, 3 gün önce Özel İdare tarafından asfaltlandı. Ancak yolun asfaltlanması ev ve sitelerin olduğu yerde bırakılarak iş makinaları, araç ve ekipmanlar geri çekildi.

Bu durum mahalle halkı tarafından tepkiyle karşılanırken, Gazeteci İsmet Küçükbayrak, konuyu gündeme taşıdı. Küçükbayrak, mahalledeki yolun son halini fotoğraflayarak, “bu yolun bu şekilde bırakılmasına kim karar verdi” diye sordu.

10426116_10152868738028112_6692669371362354481_n

İşte İsmet Küçükbayrak’ın açıklaması…

Burası inşaatı başlayan Borsa binasına giden yol. Üç gün önce burada Özel İdare, asfaltlama çalışması için tırlarla, kepçelerle, damperli kamyonlarla ve asflalt makinalarıyla resimde gördüğünüz alanda çalışmaya başladı. Bizler mahalle sakinleri olarak tozdan kurtulacağız diye sevindik ancak sevincimiz kursağımızda kaldı… Meğer asıl konu; bizlere hizmet değil, temel atma törenine gelecek olan üst düzey devlet görevlileri' nin yoluna kırmızı halı yerine asfalt dökmekmiş.Ama misafirlerin gelemeyeceği anlaşılınca yolu yarısında bırakıp tasını tarağını toplayıp gittiler. Geride böyle bir rezalet bırakarak…
Buradan soruyoruz; 
1) Giresun Borsa binasının yolunun asfaltlanması hangi kaynaktan yapıldı. Özel İdare köylere hizmet götürmek için kurulmuş bir kurum olmasına rağmen, şehir merkezindeki bir yolu hangi proje kapsamında kimden talimat alarak gerçekleştirdi?
2) Yolun başlangıç ve bitiş noktasına kim karar verdi? Madem bu yol asfaltlanacaktı insanların yaşam alanlarının olduğu alan neden kapsam dışı bırakıldı? Ulaşım gibi en temel ihtiyaç olan bir hizmetin adil ve eşit şekilde yapılması gerekmez miydi?
Bizler o mahallede vergilerini veren devletine sadakatla bağlı yurttaşlar olarak bize layık görünen bu ayrımcılığı kınıyor ve yetkilileri, sorumluları bu ayıbı ortadan kaldırmaya görevlerini layıkıyla yapmaya çağırıyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir