Giresun

VALİ’YE HERKES AKSA’YI ŞİKAYET ETTİ

Vali Hasan Karahan, İl Özel İdaresi ekiplerince yapılan karla mücadele çalışmalarını yerinde izleyerek yetkililerden bilgi aldı. 

Hafta sonu önce Ülper Asfalt ve Konkasör Şantiyesini ziyaret ederek, karla mücadele hakkında yetkililerden bilgi alan Vali, ardından Merkez Lapa, Ergence, Kemaliye ve Camili Erimez grup yolunda İl Özel İdaresi karla mücadele ekipleri tarafından yapılan karla mücadele çalışmalarını yerinde izledi. Vali Karahan ayrıca bu köylerde yaşayan, yaşlı vatandaşların evlerini de ziyaret ederek, bir ihtiyaçları olup, olmadığını sorarak sıkıntılarını dinledi.

Vatandaşlar, Vali Karahan’a kar nedeniyle kapanan yolların kısa sürede açılarak mağduriyetlerinin giderildiği söylenerek memnuniyetleri dile getirilirken, yapılan şikayetlerin başında en büyük sorun olarak sık sık yaşanan elektrik kesintileri olduğunu söylediler.

Vali Karahan, olumsuz hava şartları ve kar yağışı nedeniyle kapanan yolların açılması için il genelinde 63 ekibin sürekli karla mücadele çalışması yaparak yolların ulaşıma açılmasına çalışıldığını,  550 köy yolundan 374 tanesinin ulaşıma açıldığını 176 köy yolunda ise karla mücadelenin devam ettiğini, il genelinde yaşanan elektrik kesintileri ile ilgili aksaklıkların giderilmesi için de ildeki yetkili mercilere bu sorunların biran önce giderilmesi için gerekli talimatın verileceğini söyledi.

2015-40-7

Vali Karahan’ın inceleme ve ziyaretleri sırasında; İl Özel İdaresi Yol Ulaşım Hizmetleri Müdürü Barbaros Demirkaya ve  Ülper Asfalt ve Konkasör Şantiyesi Şefi Ahmet Okay da hazır bulundu.

Bir yorum

  1. vali mi, ne valisi… ben bu adami müdür bile yapmam. varligi yoklugu belli degil. ne bir projesi var ne de bir calismasi, gayreti… dursun ali sahinin sekreteri bile olamaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir